Michálek asistoval u jasné výhry Ottawy. Vyhrál i Boston

Díky Chrisovi Thorburnovi ale Tryskáči vedli už od 2. minuty.
Inkasovaný gól Boston paradoxně nakopl a Pavelec se musel činit.
Dlouho český rodák odolával..
... v 16. minutě už ale kapituloval po Marchandově doklepnutí do prázdné brány.
22. 1. 2013 6:53
Střet českého útočníka Davida Krejčího v dresu Bostonu s brankářem Winnipegu Ondřejem Pavelcem skončil lépe pro xxx jmenovaného. Milan Michálek pomohl asistencí Ottawě.

Ottawa/New York - Jasnou výhrou Ottawy skončilo utkání NHL s Floridou. U již druhého vítězství Senators asistoval český útočník Milan Michálek a přispěl tak k výsledku 4:0 na domácím ledě.

Střet dalšího českého forwarda Davida Krejčího v dresu Bostonu s krajanem v brance Winnipegu Ondřejem Pavelcem skončil lépe pro prvního jmenovaného. Bruins vyhráli po nájezdech 2:1.

Ve druhém odpoledním duelu pak také triumfovali domácí - "Ostrované" z New Yorku si poradili po výsledku 4:3 s "Blesky" z Tampy.

Ottawa se ujala vedení na Pantery v 11. minutě, díky využité přesilovce Turrise, který přidal jeden zásah ještě v druhé třetině. Michálkova chvíle přišla až v samotném závěru, kdy v rohu kluziště vybojoval ztracený puk, Spezza ho poslal před branku Silverbergovi a ten upravil na konečných 4:0.

První gól v novém ročníku NHL má za sebou útočník Václav Prospal. Ale ani jeho trefa nestačila Columbusu k plnému bodovému zisku. Detroit vyhrál po nájezdech 4:3. Český útočník dával branku ve 49. minutě a využil tak početní výhodu.

Eratovy dvě asistence nestačily

Rovnou dvě přihrávky si připsal na konto Martin Erat. Jeho Nashville ale přesto prohrál se St. Louis 3:4 po nájezdech. V penaltovém rozstřelu už totiž Erat tak úspěšný nebyl, zatímco Blues proměnili hned dva z nájezdů. Celé utkání odehráli v dresu St. Louis i Vladimír Sobotka a Roman Polák, ti se ale bodově na výsledku nijak nepodíleli.

Utkání v Bostonu zahájila čestným vhazováním gymnastka a trojnásobná olympijská vítězka Aly Raismanová. Hosté z Winnipegu začali zostra a už v 2. minutě po dorážce Thornburna Rask lovil puk ze sítě.

Inkasovaný gól paradoxně pomohl Bostonu a Pavelec v bráně Jets se měl co ohánět. Tváří v tvář českému gólmanovi ale neuspěli Seguin ani Horton. Poštěstilo se až v 15. minutě Marchandovi, který využil perfektní přihrávky Seguina.

Druhé dějství bylo ve znamení spálených bostonských šancí. Marchand a Johnson trefili tyč, Seguin minul prázdnou bránu.

Po druhé přestávce zvonila branková konstrukce také za Raskem po bombě Postmova. A protože cestu do branky si nenašla ani rána Peverleyho, utkání dospělo do prodloužení. V něm hosté hráli dvě přesilové hry, ale nedokázali je využít.

Islanders se o výhru nakonec báli

O bodu navíc tedy rozhodli až nájezdy, ve kterých Pavelce překonali Seguin a Bergeron, zatímco Jets neproměnili ani jeden.

Na ledě Islanders naopak padaly góly až od druhé třetiny, ve které domácí jasně dominovali. Po trefách Grabnera, Martina a Okposoa ji vyhráli 3:0. Ve třetí třeině si ale všechno zbytečně zkomplikovali.

Vedli už o čtyři góly, když Tampa začala stíhací jízdu. Ve 48. minutě Stamkos snižoval už na 3:4. V závěrečném powerplay ale hosté poslední rozdílovou branku nesmazali.

NHL:

NY Islanders - Tampa Bay 4:3 (0:0, 3:0, 1:3)

Branky: 27. Grabner, 37. Martin, 38. Okposo, 42. Ullström - 43. St. Louis, 48. Pouliot, 48. Stamkos. Střely na branku: 44:26. Diváci: 15.322.

Boston - Winnipeg 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 15. Marchand, rozhodující sam. nájezd Bergeron - 2. Thorburn. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 96,1 procenta. Střely na branku: 26:27. Diváci: 17.565.

Nashville - St. Louis 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 10. Wilson, 18. Fisher (Erat), 33. Hornqvist (Erat) - 11. Tarasenko, 16. McDonald, 53. Pietrangelo, rozhodující sam. nájezd Oshie. Střely na branku: 24:39. Diváci: 17.113.

Calgary - Anaheim 4:5 (2:3, 1:0, 1:2)

Branky: 17. a 22. Glencross, 20. Tanguay, 55. Stempniak (Horák) - 2. a 52. Getzlaf, 11. a 45. Winnik, 8. S. Koivu. Střely na branku: 25:24. Diváci: 19.289.

Ottawa - Florida 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 11. a 33. Turris, 58. O'Brien, 59. Silfverberg (M. Michálek). Střely na branku: 37:31. Diváci: 19.952.

Columbus - Detroit 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)

Branky: 36. Atkinson, 44. Wisniewski, 49. Prospal - 22. Lashoff, 35. White, 54. Dacjuk, rozhodující sam. nájezd Brunner. Střely na branku: 33:42. Diváci: 19.206.

Toronto - Buffalo 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 59. Kadri - 9. Hodgson, 25. Pominville. Střely na branku: 35:20. Diváci: 19.475.