Přestřelka pokračuje: Král dnešními výroky naštval Slavii

ČTK ČTK
10. 6. 2015 19:13
Slavia reagovala na dnešní vyjádření prezidenta ČSLH Tomáše Krále, že k situaci došlo v jednom konkrétním klubu a týká se jednoho zcela konkrétního trenéra, čímž myslel Slavii.
Tomáš Král svými výroky ke kauze Vladimíra Růžičky naštval hokejovou Slavii.
Tomáš Král svými výroky ke kauze Vladimíra Růžičky naštval hokejovou Slavii. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Vedení hokejové Slavie opět v souvislosti s údajnou korupční kauzou trenéra Vladimíra Růžičky zdůraznilo, že s celou věcí nemá nic společného. Pražský prvoligový klub tak reagoval na dnešní vyjádření prezidenta Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále, že "k situaci došlo v jednom konkrétním klubu a týká se jednoho zcela konkrétního trenéra".

Tím je míněna právě Slavia, v níž Růžička na trenérské i manažerské pozici dlouhodobě působil.

Slavia již před dvěma měsíci, kdy se celá kauza otevřela, avizovala, že finanční příspěvek Růžičkovi ve výši 500.000 korun od podnikatele Miroslava Palaščáka neskončil jako sponzorský dar v hospodaření klubu. Proto se i nyní Pražané ohradili proti Královým slovům.

Slavia s tím nemá nic společného

"HC Slavia Praha s kauzou Vladimíra Růžičky nemá nic společného. Je to soukromá záležitost původně mezi ním a panem Palaščákem. A podle informací zveřejněných na Radiožurnálu i řadou dalších lidí, od kterých sám či zprostředkovaně požadoval peníze (za to, že jejich děti budou moci dál hrát hokej)," připomněla Slavia v tiskové zprávě nové výpovědi proti Růžičkovi, který kvůli kauze v úterý rezignoval na post reprezentačního trenéra. Veškerá obvinění nicméně odmítl a chystá se proti nim bránit.

Svá tvrzení opírá klubové vedení o několik hlavních bodů. Připomíná, že Růžička i jeho právní zástupce Vít Kučera opakovaně uvedli, že peníze přijaté od Palaščáka nebyly nikdy vedeny v účetnictví Slavie. A Palaščákovi zpět odešly z účtu Růžičkovy manželky, nikoliv z účtu klubu.

"Slavia neeviduje v daném časovém období žádný sponzorský dar v objemu dvakrát 250 tisíc korun přijatý v hotovosti. Představenstvo HC Slavia (jehož byl Vladimír Růžička členem) nikdy o ničem takovém nejednalo, ani nemá v zápisech, že by k něčemu takovému došlo. Z toho jasně plyne, že jde o soukromou záležitost Vladimíra Růžičky," tvrdí Slavia.

Brno, Most a Šumperk jsou v kauze taky namočeny?

Klub důrazně odmítá jakoukoli spojitost s celým případem, který podle něj vrhá špatné světlo na celý český hokej. "V klubu se tyto věci neděly! Slavia není strůjcem této kauzy. Navíc Vladimír Růžička, jak jsme se dozvěděli z Radiožurnálu, nabízel za peníze možnost působení hráčů v Brně, Mostě či Šumperku. Jsou snad tyto kluby v kauze rovněž 'namočeny'?" uvedla Slavia.

Tu zaráží i postoj svazu v celé ostře sledované kauze. "Prezident Král se za trenéra Růžičku před MS postavil. S odůvodněním, že platí presumpce neviny. Stejná presumpce neviny by měla platit i dnes, kdy se sice přidalo k panu Palaščákovi několik lidí, ale bez předložení jakýchkoliv důkazů. Přesto výkonný výbor potvrdil konec Vladimíra Růžičky ve funkci a odvolal zbytek realizačního týmu," připomněla Slavia dnešní odvolání Růžičkových asistentů Jaroslava Špačka s Ondřejem Weissmannem.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Za vraždu novorozence v Karviné soud potvrdil matce 17 let vězení

Za vraždu novorozence v Karviné si jeho dvaatřicetiletá matka definitivně odpyká trest 17 let vězení. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se žena odvolala. Tělíčko dítěte našel loni v červenci bezdomovec v kontejneru na odpadky. Těhotenství obžalovaná tajila, podle znalců dítě zabila krátce po jeho narození. Policie po zadržení ženy uvedla, že k dopadení pomohla DNA.

"Odvolání obžalované není důvodné. Není pochyb o tom, že to byla obžalovaná, kdo dítě porodil, a že její jednání vedlo k usmrcení dítěte. Dítě usmrtila po předchozím uvážení. Věděla, že je těhotná, nijak se na to nepřipravovala," uvedl soudce Vladimír Hendrych. Ženě hrozil trest v rozmezí 15 až 20 let, podle soudce je uložený trest přiměřený všem okolnostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy