Pastrňákovi premiéra nevyšla. Byl jsem v křeči, ale bude to lepší, věří

Lukáš Caha Lukáš Caha
28. 4. 2016 5:53
Teprve devatenáctiletý útočník David Pastrňák má za sebou první zápas v národním týmu. Po debaklu 2:7 v přípravě se Švédy na něj však nebude vzpomínat zrovna v nejlepším.
David Pastrňák při své premiéře v reprezentačním dresu
David Pastrňák při své premiéře v reprezentačním dresu | Foto: Lukáš Caha

Znojmo - Svoji premiéru v reprezentačním dresu si ve středu na znojemském ledě odbyl teprve devatenáctiletý David Pastrňák. Útočník Bostonu Bruins na ni však nebude vzpomínat v dobrém. České barvy utržily od Švédů vysokou porážku 2:7.

Pastrňák navíc neproměnil ve třiatřicáté minutě za stavu 2:2 trestné střílení. "Hrál jsem po čtrnácti dnech, takže jsem se na začátku trošku hledal. Bylo to ode mě takové křečovité, ale věřím, že to bude jenom lepší," řekl po utkání.

Co myslíte, že rozhodlo o tak vysoké porážce?
Začali jsme dobře, tlačili jsme se do branky a hráli jsme bez faulů. Přesilovky nám ale nevycházely. Po první třetině jsme 2:1 vedli, potom jsme přestali bruslit a z toho vyplynuly fauly. Švédové mají ty početní výhody výborné. Potrestali nás.

Je tedy disciplína tím hlavním, na čem je třeba zapracovat?
Určitě. Udělali jsme dnes strašně moc faulů. Ani nevím kolik. O Švédech se ví, že mají výborné přesilovky. Musíme na ně jít příště disciplinovaně.

Vy jste za stavu 2:2 neproměnil nájezd. Co byste udělal jinak?
Jel jsem na tu kličku pomalu. Kdybych byl rychlejší, ten gólman by se asi nestihl vrátit. Příště.

Jak se vám hrálo s Romanem Červenkou a Tomášem Plekancem v útoku?
Byl to náš první zápas společně, takže tam určitě nějaké chybičky byly. Myslím si ale, že zápas od zápasu budeme lepší a lepší. Sehrajeme se.

Nemůže taková vysoká prohra ovlivnit tým?
To ne. Pořád je to jen příprava a my se musíme soustředit na to, abychom byli připraveni na mistrovství světa. Musíme si to vyříkat na tréninku a zapracovat na tom.

Pro vás osobně to byl první zápas za reprezentaci. Nebyl jste nervózní?
Jak jsem říkal, byl jsem v takové křeči. Nevím, jestli to je nervozita nebo ne. Párkrát jsem zazmatkoval. Musím příště ty situace rozeznávat trochu lépe. Všechno se to sešlo. Zápas po dlouhé době, první start v nároďáku… Navíc se hraje na evropském hřišti. Mám ale ještě nějaký čas si zvyknout.

V pátek to tedy pro vás bude jiný zápas?
Teď už vím, co od toho očekávat. Na tom ledě to určitě bude lepší.