Praha chystá přenosy z MS v hokeji na Staromáku

Sport Sport
11. 5. 2012 17:08
I letos by obří obrazovky měly stát na Staroměstském náměstí, tradičním místě oslav českých sportovních úspěchů.
MS v hokeji 2012: Rusko - Dánsko (Kokarev, Jensen, Nielsen)
MS v hokeji 2012: Rusko - Dánsko (Kokarev, Jensen, Nielsen) | Foto: Reuters

Praha - Pražský magistrát plánuje nabídnout hokejovým fanouškům přenosy z mistrovství světa. I letos by obří obrazovky měly stát na Staroměstském náměstí, tradičním místě oslav českých sportovních úspěchů. Jedinou podmínkou je, že reprezentanti musejí ve Stockholmu postoupit ze základní skupiny. Čtvrtfinálový zápas českého týmu by pak Pražané mohli zhlédnout 17. května.

"Při loňském šampionátu vládla na Staroměstském náměstí skvělá atmosféra. Pokud se stejně jako loni podaří našim hokejistům postoupit, a k tomu jim všichni držíme palce, chceme fanouškům společné setkání u přenosů opět umožnit," citovalo tiskové oddělení magistrátu primátora Bohuslava Svobodu (ODS). Kolikrát se pak v historickém centru města fanoušci v národních barvách sejdou, záleží už jen na české reprezentaci.

Mistrovství světa letos hostí Švédsko a Finsko. Český tým pod vedením trenéra Aloise Hadamczika je zatím v tabulce stockholmské skupiny třetí, po pátečním utkání s Itálií ho čekají ještě zápasy s Ruskem a Německem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy