Poučená KHL pomůže splatit dluhy hráčům popradského Lva

ČTK ČTK
24. 8. 2012 21:38
Věřitelům klubu HC Lev Poprad, který v minulé sezoně působil v Kontinentální hokejové lize, slíbil pomoc viceprezident soutěže pro marketing a komunikaci Ilja Kočevrin.
HC Lev Praha se za svého předchůdce stydí
HC Lev Praha se za svého předchůdce stydí | Foto: Lenka Rybaříková

Moskva - Věřitelům klubu HC Lev Poprad, který v minulé sezoně působil v Kontinentální hokejové lize, slíbil pomoc viceprezident soutěže pro marketing a komunikaci Ilja Kočevrin.

V rozhovoru pro deník Izvestija vyjádřil všem zainteresovaným, mezi nimiž je i deset hokejistů a dva trenéři, podporu a přislíbil, že jim KHL k vymáhaným penězům pomůže. Splacení dluhů se marně domáhají i někteří bývalí zaměstnanci a několik slovenských firem.

Lev Praha tvrdí, že s popradským nemá nic společného

Lev nyní sídlí v Praze, má nové majitele a jeho vedení trvá na tom, že nemá s klubem pod Tatrami nic společného. Vstupuje prý do KHL jako zcela nový subjekt, který má jen opět v názvu Lva.

"Hokejisté dostanou peníze od bývalého managementu HC Lev Poprad, v čemž jim KHL všemi možnými způsoby pomůže," přislíbil Kočevrin. "KHL se na příkladu Popradu naučila prověřovat spolehlivost finančních záruk a podobná situace se u nás už nebude opakovat," uvedl.

Kočevrin je přitom předsedou dozorčí rady společnosti Sportovní holding Praha, kde je předsedou představenstva Jan Musil, šéf ČKD Group, která Lva Praha z poloviny vlastní. Společnost vznikla koncem června po dohodě akcionářů Lva Praha a Sparty Praha.

Hokejisté se už chystají na soud

Bývalý spolumajitel klubu Roman Slavčev míní, že spor rozřeší soud. "Poprad převedl na Prahu ochrannou známku spolu s logem a názvem klubu, což může mít souvislost i s používáním licence. Teď je na právnících, aby dokázali, která strana mluví pravdu a která se ve svých prohlášeních mýlí," prohlásil již dříve Slavčev.

Věřitelé Lva Poprad mezitím sbírají důkazy, které by podpořily jejich tvrzení, že pražský nováček KHL je nástupcem popradského Lva.

Hokejisté včetně českého útočníka Václava Nedorosta a trenéři, kteří od ledna marně čekají na výplaty, chtějí zabránit vstupu Lva Praha do KHL. Lva Praha čeká premiéra v soutěži 6. září v domácím duelu proti Dinamu Riga.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Šéf německého fotbalu Keller kvůli výrokům s nacistickým podtextem rezignoval

Prezident Německého fotbalového svazu (DFB) Fritz Keller dnes podle očekávání rezignoval na svou funkci. Čtyřiašedesátiletý funkcionář tak učinil kvůli skandálu, kdy svého viceprezidenta Rainera Kocha přirovnal v dubnu k nacistickému soudci Rolandu Freislerovi. Ten za vlády Adolfa Hitlera poslal mnoho odpůrců režimu na smrt. Koch a druhý místopředseda Peter Peters by měli vedení svazu dočasně převzít do příštího roku, než bude zvoleno nové vedení.

Keller vedl svaz jako 13. prezident a úřad zastával jen 598 dní. Jeho působení bylo od začátku poznamenáno pokračujícím bojem o moc v rozděleném vedení. Kvůli pozdějším výrokům na Kochovu adresu se pak i on sám ocitl pod palbou kritiky.

Z tohoto důvodu se stal též prvním prezidentem DFB, který stanul před disciplinární komisí své asociace. Její verdikt se očekává v dalších dnech. Vedle Kellera by měl svaz opustit i jeho rival a generální tajemník Friedrich Curtius, jemuž má být ukončena smlouva. Pokladník Stephan Osnabrügge chce zůstat ve funkci pouze do dalších voleb.

Německý fotbalový svaz je s více než 7 miliony registrovaných členů největší federací jednoho sportu na světě. Od aféry s přidělením mistrovství světa 2006 se DFB nachází v krizovém módu. Předchozí dva šéfové Wolfgang Niersbach a Reinhard Grindel museli svou pozici předčasně opustit a od Kellera se očekávalo, že situaci zklidní. Místo toho však před vypršením mandátu ve funkci skončil i on.

před 32 minutami

Seemanová postoupila na kraulařské padesátce v českém rekordu do semifinále ME

Barbora Seemanová překonala v rozplavbách na mistrovství Evropy v Budapešti na kraulařské padesátce vlastní český rekord a časem 24,93 postoupila do večerního semifinále. Blízko semifinále byl také Jan Čejka, jenž zůstal na 50 m znak první pod čarou.

Jednadvacetiletá olympionička Seemanová na nejkratší trati vylepšila rekordní čas 25,06, který zaplavala při triumfu na juniorském ME v Netanje v červenci 2017. V rozplavbách byla dvanáctá, v redukovaném pořadí bez třetí nizozemské zástupkyně jde dál jako jedenáctá. Druhá česká reprezentantka, předchozí rekordmanka Anna Kolářová, zaplavala 26. čas.

Těsně uniklo semifinále dvacetiletému znakaři Janu Čejkovi ve sprintu na 50 metrů. Předloňský juniorský mistr Evropy na této trati zaplaval v rozplavbách čas 25,29, kterým společně s dvěma soupeři zaostal o setinu sekundy za dvěma závodníky na patnácté příčce. Tomáš Franta obsadil 21. místo.

Ostatní čeští reprezentanti měli v úvodní den bazénových disciplín v Budapešti k postupu už dál. Barbora Janíčková zaplavala na 100 m motýlek pětadvacátý čas, trio Ondřej Gemov, olympionik Jan Micka a Jakub Štemberk skončilo na 400 m volný způsob ve čtvrté desítce, Matěj Zábojník a Filip Chrápavý byli na prsařské stovce 41. a 42.

Další zprávy