Pospíšil rozhodl o výhře hokejistů Litvínova v Brně 4:3

30. 1. 2021 19:37
Hokejisté Komety Brno podlehli v předehrávce 41. kola extraligy Litvínovu 3:4 a potřetí za sebou nebodovali. Připsali si tak šestou prohru z posledních sedmi zápasů. Verva naopak vyhrála čtvrté z uplynulých pěti utkání.
Litvínov si z Brna odvezl dva body
Litvínov si z Brna odvezl dva body | Foto: ČTK

Přesně tři minuty před koncem rozhodl Tomáš Pospíšil, který po 17 sekundách zareagoval na vyrovnání Petra Holíka. Kometě k zisku nepomohly ani tři body za dvě branky a jednu asistenci amerického kanonýra Petera Muellera.

Už po 77 sekundách se domácí dočkali přesilové hry po Lukešově faulu a za 37 vteřin ji využili. Z levého kruhu prostřelil gólmana Zajíčka Mueller. Další možnost měl Schneider. Kometa se ubránila při Kuskově trestu a v 15. minutě znovu udeřila. Holík předložil puk před odkrytou branku a Mueller se snadno zapsal podruhé mezi střelce.

V druhé třetině byli aktivnější Severočeši, Kometa však dlouho odolávala. Vejmelka si poradil s Balinskisovou střelou. Brňané ustáli i tlak při Hollandově vyloučení, při němž nepřekonal gólmana Komety Jarůšek. V druhé přesilové hře, kterou mu nabídl Vejmelka vyhozením puku do hlediště, se už Litvínov dočkal.

Čtyři sekundy před koncem početní výhody ve 39. minutě se Demel šikovně uvolnil před Dvořáka a jeho pokus tečoval před Vejmelkou Jarůšek, který si s 13 góly upevnil vedení v týmové tabulce střelců.

Severočeši smazali ztrátu ve 44. minutě při Barinkově trestu, kdy Demel nabil na levý kruh Irvingovi a ten trefil protějšího horní roh Vejmelkovy branky. Za 102 sekund už hosté vedli. Pospíšilův bekhendový pokud vykopl brněnský gólman levým betonem před Hübla, který pohodlně doklepl pokus do prázdné branky.

Kometa sice nedokázala využít k vyrovnání dvě přesilové hry při trestech Ščotky a Irvinga, ale z té druhé ještě proměnila přetrvávající tlak. Po šesti sekundách hry v pěti proti pěti proměnil Holík Muellerovu ideální přihrávku. Litvínov ale bleskově odpověděl. Hübl bekhendem zadovkou zpoza branky uvolnil Pospíšila, který dál Kometě úder, z něhož se už nevzpamatovala.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 2. Mueller (Zámorský, Klepiš), 15. Mueller (P. Holík, F. Král), 57. P. Holík (Mueller, Zámorský) - 39. Jarůšek (Demel, P. Zdráhal), 44. Irving (P. Zdráhal, Demel), 45. V. Hübl (Pospíšil), 57. Pospíšil (V. Hübl, F. Lukeš). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Bez diváků.

Brno: Vejmelka - Zámorský, F. Král, Holland, Kučeřík, S. Svozil, Gulaši, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Schneider, Klepiš, Valský - Brabenec, Střondala, Plášek - Kusko, F. Dvořák, D. Bondra. Trenér: L. Zábranský st.

Litvínov: Zajíček - Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich, D. Zeman - P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - L. Stehlík, Žejdl, M. Látal - Helt, Jícha, Zygmunt. Trenér: Országh.

1. Sparta Praha 38 23 2 5 8 143:84 78
2. Třinec 37 21 4 5 7 131:96 76
3. Liberec 37 18 5 4 10 110:84 68
4. Plzeň 38 18 4 6 10 120:96 68
5. Mladá Boleslav 37 17 5 6 9 117:89 67
6. Hradec Králové 37 18 3 3 13 103:87 63