Porucha, pak zácpa. Boleslav nestihla extraligu ve Zlíně

ČTK ČTK
12. 9. 2014 17:02
Nováček soutěže měl nejprve poruchu, pak se zdržel v zácpě za nehodou na D1. Zápas prvního kola hokejové extraligy dnes ve Zlíně začně o hodinu později.
Roman Will (BK Mladá Boleslav), Milan Toman a Radim Kucharczyk
Roman Will (BK Mladá Boleslav), Milan Toman a Radim Kucharczyk | Foto: ČTK

Zlín  - Zápas úvodního kola hokejové extraligy mezi mistrovským Zlínem a nováčkem z Mladé Boleslavi začne o hodinu později. Středočeši se totiž zdrželi v dopravní zácpě za nehodou na dálnici D1 a nestihli dojet včas na Stadion Luďka Čajky.

Původně mělo být úvodní buly vhozeno v 17:30, již s dvouhodinovým předstihem ale Středočeši informovali vedení Českého svazu ledního hokeje i zlínský klub o problémech, které při cestě mají. Podle tiskového mluvčího ČSLH Zdeňka Zikmunda se začne hrát v 18:30.

Už dnešní cesta nezačala pro mladoboleslavský tým dobře, jejich autobus měl totiž navíc poruchu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Ve 108 letech zemřela nejstarší obyvatelka České republiky

Zemřela nejstarší obyvatelka České republiky Magdalena Kytnerová, letos v březnu jí bylo 108 let, žila v Kroměříži. Uvedla to v neděli Česká televize.

Kytnerová se narodila 17. března 1911 v Rakousku. Předloni v říjnu hovořila s novináři, když ve svých 106 letech v Kroměříži hlasovala ve sněmovních volbách. Uvedla tehdy, že se voleb účastní pravidelně a bedlivě sleduje dění v zemi. Seniorka ráda četla, dívala se na televizi a poslouchala rozhlas.

Kytnerová se v dětství stala sirotkem. "Neměla to lehké. Ona má ale povahu, že nic nebere vážně, všechno bere s nadhledem a lehkostí," řekl předloni v říjnu novinářům její syn Václav Kytner.

Letos v srpnu zemřela ve 109 letech tehdejší nejstarší obyvatelka Česka Marie Schwarzová z Brna-Židenic.

Zdroj: ČTK
před 3 minutami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy