Poprad a Žilina postoupily do semifinále

ČTK
15. 3. 2006 20:12
Bratislava - Hokejisté Popradu a Žiliny si v nejkratším možném čase zajistili postup do semifinále slovenské extraligy.

Svěřenci trenéra Ladislava Svozila z Popradu porazili Trenčín i ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série, když dnes na domácím ledě vyhráli 2:1. Žilina zdolala Zvolen ve čtvrtém duelu opět až v prodloužení, na vítězství 4:3 se jednou asistencí podíleli Václav Král a Jan Dlouhý.

Poprad a Žilina se tak připojily k prvním semifinalistům z Košic. Nerozhodnutý zůstává už jen duel Nitra - Skalica.

Poprad - Trenčín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 33. Juraj Faith, 52. Kroták - 47. Ďurčo. Rozhodčí: Lauff, Jakubec - Halecký, Valach. Vyloučení: 4:8, navíc Melichárek (Trenčín) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4088. Konečný stav série: 4:0.

Žilina - Zvolen 4:3 v prodl. (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 12. Špilár (Král), 19. Hreus, 51. Kokavec (Dlouhý), 67. M. Gálik - 20. Klepáč, 29. M. Bartek, 35. J. Čierny. Rozhodčí: Jung, Jonák - Bulko, Pavlovič. Vyloučení: 6:6, navíc Babka a Plavucha (oba Zvolen) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4725. Konečný stav série: 4:0.

Färjestad prohrál s MODO

Hokejisté MODO vyhráli třetí zápas čtvrtfinálové série nad Färjestadem 3:0 a snížili stav série hrané na čtyři vítězství na 1:2. Výrazně se dnes na vítězství domácích podílel slovenský brankář Karol Križan, který udržel čisté konto.

V druhém dnešním duelu zvítězil Linköping na ledě Luley 4:0 a ujal se vedení v série 2:1. Čtvrté zápasy jsou na programu v pátek.

Výsledky - čtvrtfinále: Lulea - Linköping 0:4 - stav série 1:2, MODO Hockey - Färjestad 3:0 - stav série 1:2.

Eisbären prohráli v úvodu čtvrtfinále

Porážkou vstoupili hokejisté Eisbären Berlín do čtvrtfinálové série německé ligy s Krefeldem. Obhájci titulu, kteří do play off postoupili coby nejlepší tým základní části, podlehli na domácím ledě 2:4. Český brankář Tomáš Pöpperle inkasoval čtyřikrát v úvodních dvou třetinách a jeho spoluhráči dokázali v poslední části už jen snížit.

Výhodu domácího prostředí dokázali v úvodu čtvrtfinále využít hokejisté Ingolstadtu, kteří i díky gólu Jakuba Ficence porazili Hannover 3:2, a také Düsseldorf. Ten vyhrál 3:2 v prodloužení nad Hamburkem, za který chytal Roman Čechmánek. Kolín nad Rýnem zvítězil na ledě Norimberku 4:3, brankou se na výhře podílel Jan Alinč.

Výsledky - čtvrtfinále: Eisbären Berlín - Krefeld 2:4 - stav série 0:1, Ingolstadt - Hannover 3:2 (za domácí Ficenec 1+0) - stav série 1:0, Düsseldorf - Hamburk 3:2 v prodl. - stav série 1:0, Norimberk - Kolín n. R 3:4 (za hosty Alinč 1+0) -  stav série 0:1.

Ilves uhájil přímý postup

Hokejisté Ilvesu Tampere uhájili v posledním kole základní části finské ligy šesté místo, které jako poslední zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále. V utkání 58. kola dnes porazili Jokerit 5:2, sedmá SaiPa prohrála na ledě Jyväskylä 2:5 a čeká ji play off o účast ve čtvrtfinále.

SaiPa se utká v sérii na dvě vítězství s TPS Turku, které uzavřelo základní část prohrou 1:2 v prodloužení s Ässätem Pori. Druhou dvojici play off tvoří Jyväskylä s Blues Espoo, které dnes od porážky 3:4 s Lahti nezachránil ani gól Ladislava Kohna. Série začnou 18. března.

Z prvního místa postoupil do čtvrtfinále Kärpät Oulu. Obhájci titulu dnes zvítězili nad Hämeenlinou 4:1 i díky asistenci Viktora Ujčíka. Ve čtvrtfinálové sérii, která se bude hrát od 23. března na tři vítězné zápasy, se utkají s tabulkově hůře postaveným postupujícím z play off.

Druhý IFK Helsinky prohrál na závěr základní části s KalPou Kuopio 5:6 po samostatných nájezdech. Na vítězství posledního týmu tabulky se výrazně podílel útočník Tomáš Kůrka, který dal dva góly a navíc proměnil i rozhodující nájezd.

Výsledky - 58. kolo: IFK Helsinky - KalPa Kuopio 5:6 po sam. nájezdech (za hosty Kůrka 2+0 a rozhodující sam. nájezd), Ilves - Jokerit 5:2 (5:2, 0:0, 0:0), Jyväskylä - SaiPa 5:2 (5:2, 0:0, 0:0), Kärpät Oulu - Hämeenlinna 4:1 (za domácí Ujčík 0+1), Lukko Rauma - Tappara 4:1 (za domácí Straka 0+2), Pelicans Lahti - Blues Espoo 4:3 (za hosty Kohn 1+0), TPS Turku - Ässät Pori 1:2 v prodl. (za domácí Huml 0+1).