Pöpperle v Rusku létal bez peněz. A tak se vrátil do Sparty

ČTK ČTK
28. 7. 2015 16:47
Třicetiletý vicemistr světa z roku 2006 z Rigy se v květnu upsal na tři roky a je rád, že místo neustálého střídání angažmá zakotví na delší dobu na jednom místě.
Tomáš Pöpperle na prvním tréninku Sparty
Tomáš Pöpperle na prvním tréninku Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hokejový brankář Tomáš Pöpperle se už počtvrté v kariéře vrátil do mateřské Sparty. Zpět do Prahy jej po roce v dresu Soči v Kontinentální lize zlákala i jistota dlouhodobé smlouvy. Třicetiletý vicemistr světa z roku 2006 z Rigy se v květnu upsal na tři roky a je rád, že místo neustálého střídání angažmá zakotví na delší dobu na jednom místě.

"Chtěl jsem dlouhodobější smlouvu. Domluvili jsme se na tři roky a jsem rád, že člověk nemusí řešit, co bude a nebude. Chtěl jsem mít pocit nějaké jistoty a soustředit se vyloženě na práci," řekl Pöpperle novinářům. Sparta pro něj byla v Česku jasnou volbou. "Dokud je zájem, tak člověk neuvažuje o něčem jiném. A na nabídky ven je trh složitý. Aby se mi to vyplatilo, tak bych musel čekat. A moc tam toho nebylo."

Problémy s výplatami v KHL

V Soči se Pöpperlemu sice líbilo, ale na prodloužení kontraktu se v dějišti posledních zimních olympijských her nedohodl. Loňský nováček KHL nakonec angažoval Konstantina Barulina z Omsku. "Dlouho jsme tam koketovali, ale tím, jak jsem se zranil na konci sezony, tak jsme se pak nedohodli," popsal Pöpperle konec působení v Soči.

Na angažmá má dobré vzpomínky. "Dávalo se to tam dohromady, protože všechno bylo nové. Líbilo se mi tam, lepší štace asi v Rusku není," podotkl Pöpperle. I když také pocítil problémy s výplatami. I proto je rád, že má ve Spartě více jistoty. "V dubnu sice všechno doplatili i s prémiemi, ale taky dlužili čtyři pět výplat. Lítat po Rusku a ještě bez peněz není žádná sláva."

Sparta už si titul zaslouží

Na kontě má Pöpperle titul s Eisbärenem Berlín v německé lize, ale se Spartou na první triumf čeká. Pražané také na zlato čekají od roku 2007. "Sparta už by si to zasloužila a my hráči se vždycky vracíme s tím stejným cílem. Ten je tady pořád stejný. Ale jak to bude, to nikdo neví," uvedl gólman, který si zachytal také NHL v dresu Columbusu, chytal za Syracuse v AHL, Plzeň i Lva Praha.

Sparťanský kádr podle něj má sílu, což ukázal už v minulé sezoně, v které ztroskotal v semifinále na Třinci. "Konečně se to ustálilo, udržela se většina mančaftu. Samozřejmě nějací kluci odešli, ale co jsem se bavil s klukama a viděl jsem to, tak tady síla byla. Myslím, že bude mužstvo pořád silné, a k tomu bude mít ještě víc zkušeností," uvedl Pöpperle.

Nová hala není problém

Ve Spartě bude jasnou jedničkou, krýt záda mu bude Jan Lukáš. Pöpperle se ale svou pozicí nezabývá. "S Pepou (trenérem Jandačem) už jsme nějakou sezonu odehráli, nemá cenu řešit, kdo bude jednička. Honza Lukáš je hodně ctižádostivý, tak bude tlačit. Je to hlavně o tom, abychom si pomáhali. V této době už není takový trend, že je daná jasná jednička," uvedl.

Sparta se v sezoně nově přesune z Tipsport Arény do O2 areny a Pöpperle věří, že si tam vytvoří pravé domácí prostředí. "Je to změna hlavně pro lidi, protože Sparta byla v Holešovicích strašně dlouho. Když to s fanoušky zvládneme, tak si tam domácí atmosféru uděláme a komfort tam bude větší. Je to jen o zvyku," uvedl. Nebojí se, že by klub provázely v novém působišti problémy s návštěvností jako Slavii. "Myslím, že máme lepší fanouškovskou základnu a navíc jsme jediný hokej v Praze," dodal s připomínkou sestupu pražského rivala.

 

Právě se děje

Další zprávy