Pöpperle má v KHL první nulu, chytil i trestné střílení

Aktualizováno 17. 10. 2014 19:55
Brankář Tomáš Pöpperle vychytal v Kontinentální lize první nulu v sezoně a 32 zákroky včetně zneškodněného trestného střílení pomohl hokejistům Soči k vítězství
Tomáš Pöpperle.
Tomáš Pöpperle. | Foto: Lenka Rybaříková

Moskva - Brankář Tomáš Pöpperle vychytal v Kontinentální lize první nulu v sezoně a 32 zákroky včetně zneškodněného trestného střílení pomohl hokejistům Soči k vítězství 2:0 na ledě Chabarovsku. První gól tam hosté dali až 71 sekund před koncem třetí třetiny a v poslední minutě potvrdili výhru trefou do prázdné domácí branky.

Pöpperle dosud v KHL udržel čisté konto šestkrát, naposledy ale v dresu Lva Praha v sezoně 2012/13. Ligovému nováčkovi z olympijského města vychytal třicetiletý český brankář všechny čtyři dosavadní výhry, přesto je Soči v tabulce Západní konference poslední.

Stejně jako v minulém utkání proti Nižnímu Novgorodu si útočník Viťazu Podolsk Roman Horák připsal gól a nahrávku i dnes v Novokuzněcku. Třiadvacetiletý českobudějovický odchovanec otevřel ve 14. minutě v přesilovce skóre zápasu a ve třetí třetině asistoval vyhraným buly na vítězné brance Roberta Kousala. Viťaz vyhrál 5:2.

Mezi střelce se zapsali také mistři světa z roku 2010 Jiří Novotný a Petr Koukal. Bývalý kapitán Lva Praha Novotný vstřelil poslední gól Jaroslavle při vítězství 4:1 v Novosibirsku, Koukal naopak nastartoval Jokerit k výhře 4:2 nad Astanou.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - HK Soči 0:2 (čisté konto Pöpperle), Vladivostok - Dynamo Moskva 1:4, Novokuzněck - Viťaz Podolsk 2:5 (za hosty Horák 1+1, Kousal 1+0), Novosibirsk - Jaroslavl 1:4 (za hosty Novotný1+0), Magnitogorsk - Kazaň 2:1 po sam. nájezdech, Ufa - Omsk 2:6 (za hosty Sobotka 0+1), Jokerit Helsinky - Barys Astana 4:2 (za domácí Koukal 1+0).