Pöpperle má díru mezi nohama, Kometa zmatek v brankovišti

Adam Sušovský Adam Sušovský
2. 4. 2014 13:00
Prohlédli jsme si, jak semifinalisté hokejové extraligy dostávali branky v prvním kole. Brankáři rozhodují play off, ale zatím moc svých slabin neokryli. Přesto dostává každý góly trochu jinak.
Tomáš Pöpperle vyložené chyby nedělal. Ale dva góly mezi betony ze série s Vítkovicemi by mohly Kometě napovědět, jak na něj vyzrát.
Tomáš Pöpperle vyložené chyby nedělal. Ale dva góly mezi betony ze série s Vítkovicemi by mohly Kometě napovědět, jak na něj vyzrát. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Brankáři rozhodují play off a Zlín vstupuje do semifinále s velkým trumfem! Tomáš Šťůrala ještě soupeřům neodkryl žádnou svou slabinu. Za 135 minut v play off inkasoval jen jednou, a to si musel za jeho záda kopnout sám puk jeho obránce Horák.

"Jsem jako Popelka, která přišla ke štěstí," směje se teď tajemný gólman o kterém ví taktici Třince zoufale málo. Jen to, že přijel ze Šumperku, naskočil do rozjeté extraligové série, v posledních dvou zápasech vynuloval hradecké střelce a poslal Zlín do semifinále.

Jak mu dát gól? Na to si teď musí střelci Třince přijít sami, příklad si od nikoho nevezmou.

Na ostatní gólmany, kteří dnes zahájí extraligová semifinále v bráně, ale Aktuálně.cz recept zná a týmům ho poradí. Podle analýzy všech inkasovaných branek ve čtvrtfinále víme, s čím má problémy brněnský Marek Čiliak, jak vyzrát na Tomáše Pöpperleho v bráně Sparty, nebo kam střílet puky Šimonu Hrubcovi z Třince.

Předně je ale třeba říct: Ani jeden gólman v prvním kole play off nezklamal a všechny tři spojuje jedna společná věc. Pokud je spoluhráči nenechali vyloženě ve štychu, dalo se na ně spolehnout.

Každý ale dostával góly trošku jinak.

Pöpperle měl smůlu. Ale také pouštěl góly mezi betony

Tomáš Pöpperle měl hlavně smůlu. Rány z dálky chytal, puky držel pevně, nevypadávaly mu, nedovolil soupeři dorážet. Pokud tedy nahození od modré, a nebo dokonce i od červené čáry (jako v případě Kudělky v posledním utkání série), někdo z Vítkovických a nebo vlastních spoluhráčů netečoval.

Přesně takhle totiž inkasoval čtyři z devíti branek, jedna teč Koloucha dokonce rozhodla i druhé utkání ve prospěch Vítkovic.

Pöpperle s tím udělat nemohl nic, maximálně se vyčítavě ohlédnout po spoluhráčích. Stejně jako s dalšími góly, které inkasoval v Ostravě. Obránci ho často nechávali na holičkách, Szturcz i Němec byli dvakrát sami před bránou tak dlouho, že mohli do blafáku a poslat mu puk nad lapačku.

Jen dvakrát ve všech pěti zápasech nejlepší gólman základní části ukázal, kde se asi necítí zrovna nejlépe a kam by to šikovní útočníci Brna teď mohli zkoušet. Jestli Pöpperle pustil střely, které se chytit daly, byly to ty dvě, které mu mířily mezi betony. V prvním utkání ho takhle z mezikruží prostřelil Svačina, ve čtvrtém mu ostudně proklouzla mezi nohama i slaboučká střela Jana Káni z levého kruhu.

Čiliak nezmůže nic, když mu obránci nečistí brankoviště

To Marek Čiliak měl úplně jiné starosti a výčitek na hlavy obránců muselo v Brně padat mnohem víc. Kometa inkasovala v sérii s Plzní dvanáct branek a hned devět z nich z bezprostřední blízkosti brankoviště.

Obrázek to byl vždy stejný. Před Čiliakem val alespoň dvou clonících hráčů, nahození od modré, případně střílená přihrávka, a pokud puk nikdo netečoval, následovaly pohodlné dorážky. Klidně i natřikrát, tolik času indiáni měli.

Kometa nemá problémy s brankářem, však si také Čiliak drží hezký průměr pod dva inkasované góly na zápas, ale důraz obránců je průšvih, kterému se musí v těžkém souboji s dosud suverénní Spartou vyvarovat.

Hrubec je zatím nejlepší, Pardubice střílely nahoru

Stát za obranou ofenzivního Třince, to je pořádná fuška pro každého gólmana. Mladý talent Šimon Hrubec ale touto zkouškou v prvním kole play off prošel výborně a drží se na čele brankářských statistik.

V procentuální úspěšnosti i průměru inkasovaných branek na zápas je ve vyřazovací části lepší pouze jeho semifinálový sok Šťůrala (jeho statistiky ale zkreslují jen dvě odchytaná utkání) a vítkovický Filip Šindelář, kterému sezona vyřazením od Sparty už skončila.

Ani on totiž, snad jen na případ v posledním utkání, kdy si bruslí za vlastní záda srazil přihrávku z rohu hřiště, nedělal velké chyby. Ale ukázal, že když bude soupeř mířit nahoru, může uspět.

Jak mu Pardubice dávaly góly? Dvakrát po samostatném úniku a blafáku, pak hlavně z dálky.

Třikrát Hrubec nezareagoval na střelu směrem k jeho lapačce, třikrát nevyřešil ani problém u své druhé ruky. Většinou šlo o střely do horního koutu brány a na některé z nich třinecký gólman dobře viděl. Asi se chytnout daly.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Stát zvažuje, že vytvoří celorepublikové státní poznávací značky. Už by se nelišily podle krajů

Ministerstvo dopravy se zabývá možností vytvoření tzv. celorepublikové státní poznávací značky, která by neměla teritoriální rozdělení podle krajů vydání. Stát by tak získal přes 104 milionů možných kombinací. Ve středu to řekl mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Nedostatek kombinací pro registrační značky vozidel tak v Česku nehrozí.

Ještě před případným zavedením celorepublikové značky má stát k dispozici velké množství kombinací i při současném systému, kdy se v případě vyčerpání současné kombinace čísel a písmen na značce pouze posune jedno písmeno určené pro daný kraj na další místo v tabulce. To brzy nastane v případě Prahy, uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Policie evakuovala v Brně přes sto lidí kvůli nálezu 100 kg granátu z války

Policie ve středu dopoledne evakuovala v Brně - Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu 100 kilogramů granátu z druhé světové války. Pyrotechnici pracují na bezpečné likvidaci nálezu, uvedla policie na twitteru. Zveřejnila tam také krátké video z místa. Bližší informace zatím nejsou známy.

Evakuaci kvůli munici zažili v posledních letech například lidé v Ostravě, kde se loni v listopadu našla nevybuchlá letecká puma z 2. světové války. Velká část obvodu Plesná byla tehdy uzavřená několik hodin. V Brně se v listopadu 2016 muselo evakuovat asi tisíc lidí poté, co se v Řípské ulici našla puma z 2. světové války.

Zdroj: ČTK
Další zprávy