Policie obvinila bývalého šéfa hokeje v Prostějově kvůli dotacím, hrozí mu osm let vězení

ČTK ČTK
27. 7. 2018 8:47
Kromě Michala Tomigy je údajně stíhán jako právnická osoba rovněž samotný klub.
Puk
Puk | Foto: Lukáš Caha

Olomouc - Za machinace s dotacemi v prostějovském mládežnickém hokeji obvinila policie bývalého šéfa klubu Michala Tomigu. Zodpovídat se bude z dotačních podvodů, hrozí mu až osm let vězení. Kromě Tomigy je podle deníku stíhán jako právnická osoba rovněž samotný klub. V klubu skončily miliony od radnice i kraje, informuje o tom středomoravské vydání Mladé fronty Dnes.

Podle listu mládežnický hokejový klub LHK Jestřábi Prostějov žádal v letech 2016 a 2017 město a Olomoucký kraj o dotace. V té době však Jestřábi čelili třem exekucím v celkové výši přes 600.000 korun. Šlo o nezaplacené nákupy sportovního materiálu a dluhy za ubytování.

Podle listu předseda klubu v žádostech o dotace tato exekuční řízení zatajil. "Mohu potvrdit, že v této souvislosti je stíhaná jedna fyzická a jedna právnická osoba," uvedl žalobce Jaroslav Miklenda. Podle informací Mf Dnes je stíhaným mužem právě Tomiga.

Vyšetřovatelé vyčíslili, že Jestřábi v roce 2016 dostali od Prostějova 2,8 milionu a od kraje 1,34 milionu. O rok později, kdy Tomiga v žádostech opět zatajil exekuce, chtěl od města 3,8 a od kraje 1,4 milionu.

Klub nakonec nic nedostal, protože tehdy už se exekuce provalily, uvedl deník. Výsledky vyšetřování jsou v rozporu s dosavadním postojem prostějovské radnice, která problémy zadluženého klubu v minulosti ignorovala a posílala mu peníze. Upozorňovala na to podle listu zejména opozice. Zadlužení Jestřábi loni zkrachovali a část soutěží ve městě přestala existovat, než je od letoška převzal nový klub.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko, otevře Český dům

Prezident Miloš Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko. Setká se se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou, s níž společně otevřou budovu Českého domu. O den později by na Slovensko měl přiletět premiér Andrej Babiš (ANO), který si v Bratislavě připomene výročí událostí ze 17. listopadu 1989. Prezident Zeman na 30. výročí od sametové revoluce zavzpomíná doma.

Zeman se o vznik Českého domu v Bratislavě snažil dlouhodobě. Při červnovém setkání s Čaputovou v Praze slovenské prezidentce poděkoval za podporu této snahy. Řekl, že se dohodli na společném otevření budovy. Byl by rád, aby v ní byla umístěna hospoda s českým pivem a kuchyní.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Boris Johnson se pokusí vyvolat předčasné volby, pokud poslanci neschválí jeho plán projednat brexitový zákon do tří dnů

Zdroj: Zahraničí
před 49 minutami

Zloději z brněnského klenotnictví ukradli zboží za 20 milionů. Policisté pátrají po tmavém audi

Škoda po vykradení klenotnictví v Brně je zhruba 20 milionů korun, řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Podle majitele klenotnictví Františka Hanáka zmizely desítky zejména luxusních hodinek. V souvislosti s případem pátrají policisté po tmavém Audi A6.

Maskovaní zloději vytrhli v pondělí po 4:00 za pomoci osobního vozu mříž klenotnictví a v obchodě sebrali zboží. Lupiči šli především po drahých hodinkách, zmizelo jich asi sto, řekl majitel obchodu.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Bývalý americký prezident Carter je v nemocnici, při pádu si zlomil pánev

Bývalý americký prezident Jimmy Carter si v pondělí při pádu ve svém domě zlomil pánev a je hospitalizován. Oznámila to agentura AP s odvoláním na sdělení Carterovy nadace. Pětadevadesátiletý politik si letos přivodil několik zranění, naposledy před dvěma týdny při pádu utrpěl tržnou ránu nad obočím, která si vyžádala 14 stehů. V květnu Carter prodělal operaci kyčle.

Zdroj: ČTK
Další zprávy