Policie obvinila bývalého šéfa hokeje v Prostějově kvůli dotacím, hrozí mu osm let vězení

ČTK ČTK
27. 7. 2018 8:47
Kromě Michala Tomigy je údajně stíhán jako právnická osoba rovněž samotný klub.
Puk
Puk | Foto: Lukáš Caha

Olomouc - Za machinace s dotacemi v prostějovském mládežnickém hokeji obvinila policie bývalého šéfa klubu Michala Tomigu. Zodpovídat se bude z dotačních podvodů, hrozí mu až osm let vězení. Kromě Tomigy je podle deníku stíhán jako právnická osoba rovněž samotný klub. V klubu skončily miliony od radnice i kraje, informuje o tom středomoravské vydání Mladé fronty Dnes.

Podle listu mládežnický hokejový klub LHK Jestřábi Prostějov žádal v letech 2016 a 2017 město a Olomoucký kraj o dotace. V té době však Jestřábi čelili třem exekucím v celkové výši přes 600.000 korun. Šlo o nezaplacené nákupy sportovního materiálu a dluhy za ubytování.

Podle listu předseda klubu v žádostech o dotace tato exekuční řízení zatajil. "Mohu potvrdit, že v této souvislosti je stíhaná jedna fyzická a jedna právnická osoba," uvedl žalobce Jaroslav Miklenda. Podle informací Mf Dnes je stíhaným mužem právě Tomiga.

Vyšetřovatelé vyčíslili, že Jestřábi v roce 2016 dostali od Prostějova 2,8 milionu a od kraje 1,34 milionu. O rok později, kdy Tomiga v žádostech opět zatajil exekuce, chtěl od města 3,8 a od kraje 1,4 milionu.

Klub nakonec nic nedostal, protože tehdy už se exekuce provalily, uvedl deník. Výsledky vyšetřování jsou v rozporu s dosavadním postojem prostějovské radnice, která problémy zadluženého klubu v minulosti ignorovala a posílala mu peníze. Upozorňovala na to podle listu zejména opozice. Zadlužení Jestřábi loni zkrachovali a část soutěží ve městě přestala existovat, než je od letoška převzal nový klub.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správní radu Agentury Evropské unie pro kosmický program povede Kobera z ministerstva dopravy

Správní radu nové Agentury EU pro kosmický program (EUSPA) povede Čech. Předsedou rady se stal dosavadní šéf odboru inteligentních dopravních systémů a kosmických aktivit ministerstva dopravy Václav Kobera. Agentura má na starosti veškeré vesmírné programy a aktivity EU, sídlo má v Praze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy