Polášek nastartoval obrat Soči, Saláka vyhnali z branky za necelých dvanáct minut

Aktualizováno 13. 11. 2017 21:54
Obránce Adam Polášek přispěl gólem k vítězství Soči na ledě Podolsku. Nedařilo se brankáři Alexandru Salákovi, který střídal v utkání Novosibirsku v Nižněkamsku už po necelých dvanácti minutách a třech inkasovaných gólech.
Adam Polášek pomohl k výhře Soči na ledě Podolsku jedním gólem.
Adam Polášek pomohl k výhře Soči na ledě Podolsku jedním gólem. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Gól Adama Poláška ze Soči nastartoval velký obrat v utkání Kontinentální hokejové ligy v Podolsku. Český obránce v 48. minutě využil přesilovku a vyrovnal na 2:2, v závěru pak ještě dvě branky hostů přidal Sean Collins.

Polášek se trefil potřetí v ročníku, z toho podruhé v dresu Soči. První gól dal ještě jako hráč Novosibirsku. Na první branku domácího Viťazu Podolsk přihrál obránce Vojtěch Mozík, který ještě v neděli hrál za reprezentaci na turnaji Karjala v Helsinkách. Mozík už má na kontě 17 bodů (5+12) a patří k nejproduktivnějším zadákům celé ligy.

Střelecky se prosadil také další reprezentant Michal Řepík, který po samostatném průniku otevřel ve 3. minutě skóre zápasu Slovanu Bratislava s Ufou. Slovenský celek s Jakubem Štěpánkem v brance nakonec doma zvítězil 3:2, český útočník si připsal osmý zásah v sezoně.

Jen necelých dvanáct minut vydržel Alexander Salák v brance Novosibirsku, který prohrál v Nižněkamsku 1:4. Český gólman střídal po třetí brance domácího mužstva, jeho náhradník Alexej Krasikov dostal čtvrtý gól už za 20 vteřin.

Třicetiletý Salák se v poslední době s Krasikovem v brance Sibiru střídal velmi často. Až v úterý odchytal český brankář po měsíci celý zápas a pomohl k výhře 3:1 nad Slovanem Bratislava.

Kontinentální hokejová liga:

Nižněkamsk - Novosibirsk 4:1, Dinamo Minsk - Kazaň 4:1, Viťaz Podolsk - HK Soči 2:4 (Mozík 0+1 - Polášek 1+0), Slovan Bratislava - Ufa 3:2 (za domácí Řepík 1+0).

před 47 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.