Pokuta pro Hořavu platí, vedení svazu zamítlo odvolání

ČTK ČTK
21. 5. 2015 17:12
Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) zamítl odvolání trenéra Litvínova Miloslava Hořavy proti pokutě za poškození pověsti soutěže.
Miloslav Hořava.
Miloslav Hořava. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) na svém dnešním zasedáním zamítl odvolání trenéra Litvínova Miloslava Hořavy proti rozhodnutí disciplinární komise extraligy, která mu uložila pokutu 30 000 korun za poškození pověsti soutěže. Důvodem je to, že odvolání nesplňovalo předepsané náležitosti.

"Odvolání nesplňovalo několik formálních záležitostí, navíc nebyl zaplacen poplatek," řekl tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

Hořava dostal pokutu za výroky během finálové série Litvínova a Třince. Bývalý vynikající obránce v průběhu bojů o titul prohlásil, že se pro hokejové prostředí ztotožňuje s výroky fotbalového útočníka Milana Baroše, který pro dění v lize použil výrazy "žumpa" a "korupce".

Reagoval tak zejména na situaci z pátého duelu v Třinci, po němž se Severočeši domnívali, že dosáhli regulérního gól a měli už slavit titul. V 74. minutě po zakončení Martina Ručinského ale puk podle sudích nepřešel celým objemem brankovou čáru. Litvínovským se také nelíbilo, že se kotouč zastavil o tzv. polštář, který lemuje spodní konstrukci uvnitř branky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Unijní lídři budou na summitu v Praze jednat o ochraně plynovodů a kritické infrastruktuře

O ochraně plynovodů a kritické infrastruktury budou na neformálním summitu, který se uskuteční příští týden v Praze, jednat lídři Evropské unii. V sobotu to uvedl předseda Evropské rady Charles Michel, který hovořil s dánskou premiérkou Mette Frederiksonovou o poškození plynovodu Nord Stream. Michel označil poničení plynovodu za hrozbu pro Evropskou unii a sabotáž, uvedla agentura Reuters. Dánské úřady ohlásily, že z potrubí Nord Stream 2 již zřejmě plyn neuniká.

"Jsme odhodlaní zabezpečit naši kritickou infrastrukturu. Lídři budou o tom jednat na nadcházejícím summitu v Praze," prohlásil Michel. Summit se uskuteční v české metropoli ve čtvrtek a v pátek.

Dánská premiérka Frederiksonová v sobotu jednala o poškození plynovodu Nord Stream také s premiérkou Liz Trussovou. "Shodli se, že incident byl jasným aktem sabotáže," uvedl úřad britské premiérky. Podle prohlášení Trussová nabídla pomoc Británie ve vyšetřování poškození plynovodu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy