Hokejisté Plzně i Brna jsou ve čtvrtfinále Ligy mistrů, čeká je švédská dvojka

20. 11. 2018 20:40
Hokejisté Plzně porazili v odvetě osmifinále play off Ligy mistrů Bolzano 6:2 a po venkovní výhře 6:1 postoupili při své druhé účasti poprvé do čtvrtfinále. Tam je čeká v prosinci švédská Skelleftea. Mezi osmi nejlepšími celky je i brněnská Kometa, která po domácí výhře 5:1 remizovala 5:5 v Tampere s tamní Tapparou a v pokračování soutěže se utká rovněž se švédským sokem - Frölundou.
Milan Gulaš dal v odvetě osmifinále Ligy mistrů hned čtyři góly
Milan Gulaš dal v odvetě osmifinále Ligy mistrů hned čtyři góly | Foto: Tomáš Liška

Indiáni zůstávají jediným neporaženým mužstvem v soutěži. Vysokou výhru Západočechů, kteří se momentálně v extralize trápí, režíroval Milan Gulaš. Plzeňský kapitán čtyřikrát skóroval a přidal ještě asistenci.

Trenéři v utkání šetřili pouze zkušené útočníky Ondřeje Kratěnu s Václavem Nedorostem, jinak Indiáni nastoupili v nejsilnější sestavě a od úvodního buly diktovali tempo hry. Již ve druhé minutě Němec po závaru v obranném pásmu Bolzana napálil pravou tyčku. Domácí se neprosadili ani v přesilovce, ale v 16. minutě si unikající Gulaš vynutil faul a z trestného střílení otevřel skóre.

Pasivní hosté inkasovali další gól záhy po pauze. Ve 22. minutě Gulaš při přečíslení dva na jednoho překvapil gólmana Smithe. O necelé dvě a půl minuty později Němec přesným pasem do jízdy vysunul aktivního Gulaše a ten bekhendovým blafákem dokonal hattrick.

Za chvíli při vyloučení kapitána hostů Bernarda po dlouhé přihrávce Indráka zvýšil Preisinger na 4:0 a do branky Bolzana naskočil Kanaďan Irving. Bývalý gólman Calgary zastavil plzeňský nápor, navíc zaváhání v rozehrávce potrestal Insam.

Po polovině utkání znovu zabrali domácí, Gulaš nejprve napálil tyč, ve 34. minutě ale zaznamenal čtvrtý gól. O 23 vteřin později snížil Findlay. Do závěrečné dvacetiminutovky Indiáni nastoupili s menším zaujetím, přesto hosté inkasovali pošesté. Do kabiny vyprovodil domácí potlesk téměř pěti tisíc diváků.

Hokejisté Komety Brno remizovali v odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů na ledě Tappary Tampere 5:5 a stejně jako loni si zahrají čtvrtfinále. Domácí se od začátku snažili smazat ztrátu, kterou nabrali v Brně. Už po 122 vteřinách se poprvé radovali a ve 12. minutě zvýšil Fälth.

Na přelomu první a druhé třetiny Brňané při trestech Malce a Malleta odolali i 33 vteřin ve třech proti pěti. Následně Kometa bleskově vyrovnala, v polovině druhé části vrátil domácím vedení Erkinjuntti.

Ten se ve 45. minutě prosadil znovu a Tappara vedla 4:2. Za necelé čtyři minuty se ale trefil Hruška a v 54. minutě vyrovnal Mueller. Obrat Komety dokonal za 141 vteřin Dočekal. Při Bartejsově trestu ještě vyrovnal Jasu, ale to už Brňanům postup vzít nemohlo.

Osmifinále play off hokejová Liga mistrů - odvetné utkání:

HC Škoda Plzeň - HC Bolzano 6:2 (1:0, 4:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Gulaš z tr. střílení, 22. Gulaš (V. Němec), 24. Gulaš (V. Němec), 26. Preisinger (Indrák), 34. Gulaš, 52. Indrák (Kaňák, Gulaš) - 29. Insam (Kuparinen), 34. Findlay. Rozhodčí: Linde (Švéd.), Lemelin (Švýc.) - J. Ondráček, Špůr (oba ČR). Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 4831. První zápas: 6:1, postoupila Plzeň.

Plzeň: Milčakov - Jones, J. Kindl, Čerešňák, Kvasnička, Kaňák, Allen, Pulpán, Vráblík - P. Straka, Kodýtek, Eberle - Gulaš, V. Němec, Indrák - Pour, Presinger, Stach - Kantner, Kracík, D. Kindl. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Bolzano: J. Smith (26. Irving) - Nordlund, Marchetti, Glira, Rowley, Geiger, T. Campbell, Mackenzie - Catenacci, Findlay, Blunden - Miceli, Crescenzi, Petan - Carozza, Kuparinen, Insam - Schweitzer, Bernard, Frank. Trenéři: Suikkanen a Barski.

Tappara Tampere - HC Kometa Brno 5:5 (2:0, 1:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 3. Vittasmäki (Kemiläinen), 12. Fälth (Elorinne, Malinen), 31. Erkinjuntti (J.-M. Järvinen, Vittasmäki), 45. Erkinjuntti (Kemiläinen, Ojamäki), 58. Jasu (J.-M. Järvinen, Malinen) - 24. Kašpar, 25. Zaťovič (Mueller), 49. J. Hruška, 54. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 56. Dočekal (Köhler, L. Čermák). Rozhodčí: Müller, Wiegand (oba Švýc.) - Nikulainen, Pesonen (oba Fin.). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 4049. První zápas: 1:5, postoupila Kometa.

Další výsledky:

Frölunda Indians - HC Lugano 5:4, první zápas 1:1, postoupila Frölunda; Kärpät Oulu - Curych Lions 3:2 (za domácí Koblížek 2+0), první zápas 4:4, postoupilo Oulu; Skelleftea AIK - Storhamar Hamar 3:2, první zápas 4:4, postoupila Skelleftea; Red Bull Salcburk - Rouen Dragons 5:1, první zápas 3:3, postoupil Salcburk; EV Zug - Red Bull Mnichov 0:2, první zápas 3:2, postoupil Mnichov, SC Bern - Malmö Redhawks 0:1, prní zápas 1:4, postoupilo Malmö.