reklama
 
 

Po zranění ze zápasu zemřel český hokejový rozhodčí Pavel Lainka

12. 9. 2016 17:33
Hokejový rozhodčí Pavel Lainka v sobotu podlehl v nemocnici zranění, které dříve utrpěl během řízení zápasu mládežnických týmů. Lainku zasáhl nahozený puk do spánkové kosti.

Praha – Hokejový rozhodčí Pavel Lainka podlehl v sobotu následkům těžkého zranění, které utrpěl v závěru srpna při řízení přípravného utkání mládežnických týmů. Na svém oficiálním webu o tom informoval Český svaz ledního hokeje.

"Český hokej v jeho osobě ztratil velmi nadějného a perspektivního rozhodčího s těmi nejvyššími ambicemi. Vyjadřujeme hlubokou soustrast rodině a všem nejbližším," uvedli zástupci svazu.

Podle webu TN.cz byl Lainka 25. srpna zasažen pukem přes přilbu do spánku při zápase mladších dorostenců Warrior Brno – Mladí Draci Šumperk. Předseda komise rozhodčích Vladimír Šindler ale informaci Aktuálně.cz nepotvrdil. "Po dohodě s rodinou jsme se rozhodli, že tuto informaci nebudeme zveřejňovat," uvedl.

"Příčinou zranění byl úder puku do hlavy," potvrdil Šindler. Zranění rozhodčích jsou podle něj podobně častá jako u hráčů. "Podívejme se třeba na poslední extraligové kolo. V Plzni došlo ke zranění čárového a jednu třetinu museli řídit jen tři rozhodčí," doplnil.

Podobně závažný případ v Česku ale za celou kariéru nepamatuje. "Vím, že se něco takového stalo v Rusku, ale už je to dávno," řekl Šindler.

K uctění památky čtyřiadvacetiletého rozhodčího začnou nejbližší extraligové a prvoligové zápasy minutou ticha.

autoři: ČTK, Marek Janoš | 12. 9. 2016 17:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama