Po dvou letech slaví titul Pardubice. Celkem už pošesté

19. 4. 2012 21:00
Finále: Kometa - Pardubice 1:5, na zápasy 2:4

Brno - Českými hokejovými mistry jsou Pardubice. Východočeši v šestém finálovém zápase play off extraligy vyhráli na ledě brněnské Komety vysoko 5:1 a celou sérii získali poměrem 4:2 na zápasy.

Pardubice ovládly extraligu znovu po dvou letech a získaly svůj historicky šestý titul, čímž vyrovnaly bilanci Kladna a Vsetína.

S trochou nadsázky se dá říct, že letošní soutěž má dva vítěze. Brno se totiž do finále dostalo z předkola a předvádělo fantastický hokej.

Vyprodaná Kajot Arena své hrdiny i přes porážku ocenila bouřlivým potleskem ve stoje a skandováním "Pro nás jste mistři!".

Šesté finále extraligy jsme sledovali ŽIVĚ
Koukal: Velká radost. Vůbec jsme ve finále nemuseli být

V brance Komety dostal znovu přednost Jiří Trvaj před Hovim a kouč Venera od začátku nasadil pouze tři útoky s cílem rychleji si vytvořit tlak.

Jenže to se domácím nepodařilo, naopak inkasovali jako první. V přesilové hře se nádhernou ranou do horního rohu blýskl Starý. Šance v početních výhodách měli i domácí, vyrovnali však až 46 vteřin před první sirénou. Trefil se obránce Vašíček.

Do druhé třetiny vstoupili natěšení Brňané ve velkém stylu a vytvořili si obrovský tlak. Jenže paradoxně začali dostávat branky. Pardubice poslal do vedení ve 23. minutě obránce Benák, který prostřelil Trvaje.

Další šance měl Starý a v přesilovce trefil tyč Sičák. A v polovině zápasu hosté zvýšili už na 3:1 Krátkou přesilovku pět na tři bleskově využil kapitán Koukal.

Čtvrtý úder Východočechů přišel o pět minut později. Výborně sehraný brejk zakončil Tomáš Zohorna. Ve třetí třetině už Kometa neměla síly na obrat a inkasovala popáté. Trefil se Kolář.

Pardubice pak při slavnostním vyhlášení převzaly vítěznou trofej.

Výsledek:

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Vašíček - 7. Starý (Kolář I, Píša), 23. Benák (Buchtele), 30. Koukal (Kolář I, Sičák), 35. T. Zohorna (Bartek, Somík), 49. Kolář I (T. Zohorna). Rozhodčí: A. Jeřábek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 7200 (vyprodáno). Konečný stav série: 2:4.
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - Erat, Divíšek, Jakub Svoboda - Balej, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček - Kolář I, Koukal, Starý - Semorád, Cetkovský, Rákos - Bartek, T. Zohorna, Somík - Šagát, Kousal, Buchtele, od 55. navíc Nahodil. Trenéři: Hynek a Lubina.