Krejčí potřetí v řadě nebodoval a Rangers porazili Boston

Aktualizováno 24. 3. 2016 8:27
David Krejčí
David Krejčí | Foto: Reuters

New York - Oba hokejové týmy z New Yorku zvítězily v jediných dvou zápasech středečního programu NHL. Islanders přehráli Ottawu 3:1 a Rangers porazili 5:2 Boston, v jejichž dresu potřetí v řadě nebodoval David Krejčí a navíc byl na ledě u dvou inkasovaných gólů.

Rangers vstřelili v úvodní třetině první dvě branky v přesilovce a po chybě útoku Krejčího zvyšoval po přestávce z brejku Derick Brassard. Boston v dalším průběhu dvakrát snížil na rozdíl dvou gólů (3:1 a 4:2), ale v power play inkasovali popáté po zaváhání Krejčího. Český útočník nezachytil na modré čáře po vyhraném vhazování kotouč, puk dojel Rick Nash a trefou do prázdné branky uzavřel skóre.

Krejčí se nepřímo podepsal i pod druhý gól domácích, neboť právě jeho faul (držení) Rangers potrestali. Hostující kouč Claude Julien se ale na rozhodčí zlobil, že českého hráče vyloučili. "Bylo to špatné rozhodnutí. Jen on ví, proč to zapískal. Zklamalo mě to," prohlásil kouč. "Ale nehráli jsme dnes dost dobře, abychom vyhráli. Vypadalo to, jako bychom byli mimo herní rytmus. Málo kombinujeme, hráči jsou daleko od sebe. Musíme se zlepšit," podotkl.

Boston dělí tři body od vedoucího celku Atlantické divize a zároveň i od prvního nepostupujícího týmu do play off. Navíc prohrál čtyřikrát v řadě. "Máme osud ve svých rukou, ale dáváme týmům pod námi naději. To se musí rychle změnit," dodal Julien.

Rozdílovým faktorem byl vedle přesilových her také výkon newyorského brankáře Henrika Lundqvista, který se blýskl i fantastickým zákrokem. Švéd zastavil na brankové čáře dorážku Lee Stempniaka, která vypadala, že už směřuje do zcela odkryté brány. I díky němu si Rangers výhrou upevnili druhé místo ve Východní konferenci, kterou už s velkým předstihem ovládl Washington.

Ostrované si poradili s Ottawou

Islanders položili základ úspěchu v prostřední třetině, v níž třemi góly zlomili bezbrankový stav. Nejdříve se prosadil John Tavares a ve 35. minutě během 21 sekund zvýraznili vedení Matt Martin a Brock Nelson. O nulu připravil brankáře Jeana-Francoise Berubeho, který chytal v soutěži teprve počtvrté a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, v poslední třetině Mark Stone.

Ostrovanům v předchozích sedmi utkáních vyhráli jen jednou a před zápasem měli ve vyrovnané tabulce Východní konference jen dvoubodový náskok na první nepostupové místo. Navíc mají zraněného gólmana Jaroslava Haláka, který bude chybět do konce základní části, a při jeho absenci se příliš nedařilo Thomasi Greissovi.

Ale trenéru Jacku Capuanovi vyšla sázka na Berubeho, který už v sedmé minutě skvěle zlikvidoval dvě velké šance. "To mohl být zlomový bod zápasu. Chytal skvěle, zabojoval o své místo," uvedl kouč Islanders, který postrádal kvůli potížím v horní části těla Marka Židlického. Zkušený český obránce odehrál v březnu jen jedno utkání, ale Capuano prohlásil, že by neměl chybět dlouho.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Výsledky NHL:

NY Islanders - Ottawa 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky: 26. Tavares, 35. Martin, 35. Nelson - 47. Stone. Střely na branku: 23:23. Diváci: 13.837. Hvězdy zápasu: 1. Berube, 2. Tavares, 3. Martin (všichni NY Islanders).

NY Rangers - Boston 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky: 9. Zuccarello, 12. Stepan, 26. Brassard, 47. Miller, 58. Nash - 30. Stempniak, 53. Vatrano. Střely na branku: 41:24. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Lundqvist, 3. Yandle (všichni NY Rangers).