Plzeň vítězem Tipsport Cupu. Znojmo padlo v prodloužení

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
10. 9. 2010 19:15
Plzeň - Znojmo 3:2 po prodl.

Praha - Hokejisté Plzně se stali vítězi letního Tipsport Cupu. Letošní vítězové základní části extraligy ve finále na vlastním ledě porazili prvoligové Znojmo 3:2 v prodloužení.

Vítěznou branku vstřelil v přesilovce v druhé minutě prodloužení plzeňský kapitán Martin Straka.

Znojemští Orli, kteří v poslední minutě základní hrací doby vykřesali naději na výhru vyrovnáním na 2:2, se i přesto do letošního ročníku viditelně zapsali poté, co porazili hned čtyři extraligové celky.

Orli stejně jako v semifinále na ledě Mladé Boleslavi dlouho odolávali náporu favorizovaného soupeře. V 37. minutě se navíc z ojedinělého útoku dostali zásluhou Hradeckého do vedení.

Domácí indiáni sice v úvodu třetí třetiny góly Johnsona a Martina Heřmana skóre otočili, v 60. minutě však při hře bez brankáře vyrovnal Vrba.

Hned v úvodu prodloužení byl ale vyloučen hostující kapitán Haman a Plzeň zásluhou svého kapitána přesilovku čtyři na tři využila k rozhodnutí zápasu a zisku poháru pro vítěze.

Finále Tipsport Hockey Cupu:

HC Plzeň 1929 - Orli Znojmo 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky:
42. Johnson (Lammers), 48. M. Heřman, 62. Straka (Vlasák, Langfeld) - 37. Hradecký (Plášek), 60. Vrba (Lattner). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Charvát, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 3432.
Plzeň: Přikryl - Jeřábek, Modrý, Slaney, Jiří Hanzlík, Dresler, Frolo, Hucl - Langfeld, Straka, Vlasák - Lammers, Jan Kovář, Johnson - Stránský, M. Heřman, Dvořák - Vostřák, Obdržálek, J. Heřman - Petruška. Trenéři: Jelínek a Razým.
Znojmo: Horčička - Štach, Lattner, Kania, Klimeš, Kolafa, David - Videlka, Haman, Říha - Plášek, Hradecký, Beroun - Vrba, Podešva, Staněk. Trenéři: Soudek a Kastner.