Plzeň mečbol Zlínu nepovolila. Srovnala stav finále na 2:2

14. 4. 2013 20:55
Hokejisté Plzně se radují ze srovnání finálové série na 2:2 na zápasy.
Hokejisté Plzně se radují ze srovnání finálové série na 2:2 na zápasy. | Foto: CPA

Plzeň - Hokejisté Plzně zvítězili ve čtvrtém zápase finále extraligového play off nad Zlínem 5:2 a srovnali stav série na 2:2.

Finálová série se nyní přesouvá do Zlína, pátý zápas je na programu ve středu.

Plzni pomohla série rychlých gólů

I když hostující tým stejně jako v sobotu skóroval jako první, když se v 10. minutě trefil obránce Tomáš Linhart, tentokrát indiáni dokázali odpovědět. A to ještě do konce první třetiny.

V 15. minutě vyrovnal v přesilovce Jozef Balej a o 31 sekund později otočil skóre po otočce při výjezdu zpoza brány Martin Straka.

I při vstupu do druhé třetiny pomohla indiánům přesilovka. Ve 25. minutě vypálil od modré obránce Jakub Jeřábek a propálil vše, co mu stálo v cestě. O dvě minuty se však Zlín dostal opět do kontaktu.

Petr Holík se dostal za záda plzeňských obránců a Hanzlík ho při pokusu o střelu zahákoval. Nažízené trestné střílení pak provedl Holík mistrně, když po bekhendovém blafáku pověsil puk pod břevno.

Třetí třetina už se jen dohrávala

Jenže o devatenáct sekund později Plzeň znovu šla do trháku a tentokrát už definitivně. Tomáš Vlasák si vybruslil od mantinelu mezi kruhy a střelou švihem překonal Sedláčka, který přes stínícího útočníka Kašpaříka nic neviděl.

Definitivní tečku za výsledkem zápasu udělal ve 38. minutě Tomáš Sýkora, který po parádní kombinaci s Petruškou na jeden dotyk překonal bezmocného Sedláčka.

Ten přepustil po druhé třetině místo v brance náhradníkovi Štůralovi, což symbolizovalo fakt, že oba týmy už závěrečnou část dohrály jen z povinnosti.

Výsledek:

HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Balej (Petruška), 15. Martin Straka (Johnson, Jan Kovář), 25. J. Jeřábek (Kratěna, Kašpařík), 27. Vlasák (St. Pierre), 38. T. Sýkora (Petruška, Balej) - 10. Linhart (Kostourek, Balaštík), 27. Holík z tr. střílení. Rozhodčí: Fraňo, A. Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. Diváci: 8236 (vyprodáno). Stav série: 2:2.
Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, L. Poživil, Frolo, Mozík - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Balej, T. Sýkora, Petruška - Vampola, Lev, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.
Zlín: J. Sedláček (41. Štůrala) - Zámorský, Urbanec, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Okál, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Holík, P. Sedláček - Šlahař, Kostourek, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.