Plzeň na úvod Ligy mistrů udolala Lugano. Zářil dvougólový Němec

Pohár pro mistry a čtyři tisíce zvědavců. V Plzni odstartovala hokejová Liga mistrů
4 172. Přesně tolik zvědavců se přišlo podívat na vstup Plzně do hokejové Ligy mistrů. V loňském ročníku extraligy měli Západočeši více jak šestitisícový divácký průměr.
Domácí vedl do boje kapitán Milan Gulaš.
Fanoušci se poprvé radovali ve 13. minutě, kdy skóroval Vojtěch Němec, posila z Komety.
Důležitější Němcův gól měl ale teprve přijít.
Aktualizováno 30. 8. 2018 21:58
Hokejová Plzeň úspěšně vstoupila do Ligy mistrů. K výhře 3:2 nad švýcarským Luganem přispěl dvěma góly útočník Vojtěch Němec.

Plzeň - Hokejisté Plzně vstoupili do nového ročníku Ligy mistrů výhrou nad Luganem 3:2. Nejlepší tým základní části uplynulého ročníku extraligy sice dvakrát ztratil jednobrankový náskok, ale v 54. minutě rozhodl svou druhou trefou v utkání útočník Vojtěch Němec. V dalším duelu skupiny H Plzeň přivítá v sobotu od 16:30 obhájce triumfu JYP Jyväskylä.

Indiáni byli blízko vedení ve čtvrté minutě, kdy trefil v přesilové hře při Ulmerově vyloučení obránce Pulpán tyč. Ve 13. minutě už Plzeň svou třetí početní výhodu v utkání využila, neboť z levého kruhu překonal brankáře Merzlikinse Vojtěch Němec.

Na přelomu prvního a druhého dějství se domácí ubránili při čtyřminutovém oslabení při Kodýtkově pobytu na trestné lavici a Frodlovi pomohla tyč po pokusu Romanenghiho. Ve 32. minutě už Lugano vyrovnalo, z mezikruží se trefil Reuille.

Už za 12 vteřin ale vrátil Plzni vedení po Gulašově přihrávce Nedorost. Ve 38. minutě bylo znovu vyrovnáno, při Nedorostově trestu skóroval Klasen. V čase 53:37 se po Kracíkově akci prosadil z mezikruží znovu Němec a na to už Lugano nenašlo odpověď.

"Dvě třetiny jsme byli lepším týmem, až v té třetí bylo Lugano aktivnější. Mrzí mě využívání šancí, vedení mohlo být určitě vyšší. Jsem rád, že se štěstí v poslední části přiklonilo na naši stranu, ale s koncovkou musíme něco udělat, abychom zápasy mohli rozhodovat o něco dříve," řekl klubovému webu trenér Plzně Ladislav Čihák.

Hokejová Liga mistrů:

Skupina H

HC Škoda Plzeň - HC Lugano 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. V. Němec (Nedorost), 32. Nedorost (Gulaš), 54. V. Němec (Kracík, D. Kindl) - 32. Reuille (Sannitz), 8. Klasen (Lapierre, J. Lajunen). Rozhodčí: Heikkinen (Fin.), Pražák - Ondráček, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 4172.

Sestava Plzně: Frodl - Allen, Kaňák, J. Kindl, Čerešňák, Pulpán, Vráblík - Kantner, Nedorost, Gulaš - Stach, Kratěna, Indrák - D. Kindl, Kracík, V. Němec - J. Straka, Kodýtek, Eberle - Pour. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Špaček.