Plzeňský bek Allen zazářil v Lize mistrů hattrickem. Do finále má ale blíž Frölunda

8. 1. 2019 20:42
Pro hokejisty Plzně skončilo úvodní semifinále Ligy mistrů na ledě Frölundy vysokou porážkou, která je pro Škodu vůbec první v tomto ročníku soutěže. Západočeši sice vyrovnali z 0:2 na 2:2, ale ještě v průběhu druhé třetiny třikrát inkasovali během tří minut a 12 sekund a prohráli 3:6. Všechny branky hostů dal americký bek Conor Allen. V dresu vítězů stihli tři body útočníci Rhett Rakhshani (2+1) a Ryan Lasch (1+2). Odveta je na programu za týden.
Conor Allen v dresu Plzně.
Conor Allen v dresu Plzně. | Foto: Tomáš Liška

Domácí lídr švédské nejvyšší soutěže se sice jako první provinil proti pravidlům, jenže Gulaš možnost nevyužil a na druhé straně se naopak prosadil Mustonen, poté co k němu Milčakov vyrazil Ekbomovo nahození.

Odpovědět mohl Kodýtek, místo toho ale potrestal ve 12. minutě Allenovo hákování Rakhshani. Plzeňští pak nevyužili dva po sobě následující tresty domácích, v oslabení je ale vrátil do zápasu Allen a odčinil předchozí prohřešek.

V polovině 25. minuty se navíc po pěkné individuální akci prosadil znovu a bylo vyrovnáno. Brzy poté v přesilovce Kracík tečí těsně před brankovištěm jen o kousek minul a hosty to muselo mrzet - v končící 28. minutě během signalizované početní výhody švédského celku vrátil vedení na stranu domácích s posvěcením videorozhodčího Lasch.

Navíc krátce před polovinou utkání zvýšil povedenou ranou od modré čáry Grönlund a Milčakova nahradil v brance Plzně Frodl. Ani to však Indians nezastavilo a Hjalmarsson ho připravil o čistý štít po pouhých 77 sekundách ranou k tyči. Šéf plzeňské střídačky Čihák zareagoval oddechovým časem.

Jenže gól naděje na další stíhací jízdu nepřicházel. Ve třetím dějství naopak nabídla Plzeň sérií tří trestů domácím jednu početní výhodu za druhou a poslední z hříšníků Straka pobyl na trestné lavici jen pár sekund. Na hrozivých 6:2 zvýšil druhou trefou večera Rakhshani. Alespoň malou šanci na finále vykřesal do odvety zkompletováním hattricku na konci 51. minuty Allen.

Semifinále play off hokejové Ligy mistrů - 1. zápas (Göteborg):

Frölunda Indians - Škoda Plzeň 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Mustonen (Ekbom), 12. Rakhshani (Lasch, Genoway), 28. Lasch (Carlsson, Fagemo), 30. Grönlund (Rakhshani, Friberg), 32. S. Hjalmarsson (Stalberg, Sigalet), 48. Rakhshani (Lasch, J. Lundqvist) - 19. Allen, 25. Allen (P. Straka, N. Jones), 51. Allen (Gulaš, Jan Kovář). Rozhodčí: Kauokari, Vikman (oba Fin.) - Pihlblad, Nyqvist (oba Švéd.). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2975.

Frölunda: Gustafsson - Lindström, Sigalet, Grönlund, Genoway, Moverare, Ekbom, Westerlund - Rakhshani, J. Lundqvist, Friberg - Fagemo, Carlsson, Lasch - Ponthus Westerholm, Mustonen, Fjällström - Raymond, Rosseli Olsen, S. Hjalmarsson - Stalberg. Trenéři: Rönnberg, Lundskog a Näslund.

Plzeň: Milčakov (30. D. Frodl) - Pulpán, Čerešňák, Allen, N. Jones, Vráblík, Kaňák, Kvasnička - Gulaš, Jan Kovář, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Kratěna, Kracík, D. Kindl - Kantner, Preisinger, Indrák. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík, J. Špaček a Pejchar.