Plekanec zažívá nejlepší sezonu, opět rozhodl zápas

zh
16. 1. 2008 7:37
Mezi úterní hvězdy se dostal i Tomáš Fleischmann
Tomáš Plekanec zařídil proti Islanders dva góly Montrealu ze tří.
Tomáš Plekanec zařídil proti Islanders dva góly Montrealu ze tří. | Foto: Reuters

New York - Český útočník Montrealu Tomáš Plekanec předvedl v úterním duelu NHL v New Yorku skvělé představení. Tamějším Islanders střelil ve 14. minutě úvodní branku a ve 26. zařídil  v oslabení vítězný gól.

Ostrované byli zejména v první třetině zcela bezzubí. Na Cristobala Hueta šla jediná střela - z hole Josefa Vašíčka.

Snížit na 1:2 se jim podařilo až v 51. minutě. Definitivní klid přinesla hostům proto až trefa Alexeje Kovaljova do prázdné brány 28 vteřin před koncem normální hrací doby.

Oficiální stránky NHL se pozastavují nad Plekancovou produktivitou. Z posledních devíti zápasů má totiž pět gólů a osm asistencí.

Ve své zámořské kariéře vstřelil za sezonu nejvýše 20 gólů v minulém ročníku, kdy v základní části sehrál 81 duelů.  Jenže teď jich má ze 45 utkání už 16. Svůj rekord tedy s největší pravděpodobností zadupe do ledu.

"Způsob jakým hraje, nemůže být pro nikoho překvapením," chválil ho podle agentury AP po zápase Kovaljov. "Skvělou věcí, kterou na něm lze pozorovat, je, že  rok od roku stoupá nahoru."

Pětadvacetiletý rodilý Kladeňák byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Hvězdou utkání i Fleischmann

Mezi hvězdy zápasu se v úterý dostal i Tomáš Fleischmann, útočník Washingtonu. Třiadvacetiletý rodák z Kopřivnice přispěl dvěma asistencemi k domácí výhře nad Ottawou 4:2.

Jiný úspěšný Kladeňák, obránce Toronta Tomáš Kaberle, načal ve 24. minutě host z Caroliny, jeho tým nakonec vyhrál 5:4.

Tomáš Fleischmann (vlevo)se raduje společně s Ovečkinem z vítězství Capitals.
Tomáš Fleischmann (vlevo)se raduje společně s Ovečkinem z vítězství Capitals. | Foto: Reuters

Pozdní úvodní trefu střetnutí zaznamenal dokonce až ve 32.minutě i útočník Nashvillu Martin Erat. V domácím střetnutí proti Calgary mu přihrával Radek Bonk. Také on se radoval z vítězství, tentokrát v poměru 3:0

Milan Hejduk z Colorado soupeře naopak dorazil. V 59. minutě uzavíral skóre zápasu na ledě Tampy Bay na 3:0 pro hosty z Denveru.

Skvěle namazaný brankostroj Detroitu se zasekl. Suverénně nejlepší tým NHL prohrál již potřetí v řadě, když zažil nejhorší porážku v sezoně, a to ke všemu na vlastním ledě. Atlanta  ho roznesla výsledkem 5:1.

U blamáže byl opět gólman Chris Osgood, jenž pustil za necelou polovinu zápasu čtyři branky. První tři dostal od slovenského útočníka Mariána Hossy.

Po čtvrtém zásahu ho střídal Dominik Hašek. Šlo na něj osm střel, z nichž pustil jedinou.

NY Islanders - Montreal 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 51. Park - 14. a 26. Plekanec, 60. Kovaljov

Washington - Ottawa 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 36. a 52. Sjomin (na druhou Fleischmann), 21. Green, 50. Ovečkin (Fleischmann) - 34. McAmmond, 36. Redden

Columbus - Vancouver 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 2. Hainsey (Výborný), 7. Žerděv, 37. Chimera - 17. Beech, 34. Daniel Sedin

Toronto - Carolina 5:4 (0:0, 3:2, 2:2)
Branky: 24. Tomáš Kaberle, 30. Kilger, 39. Stajan, 46. Ponikarovskij, 49. White - 28. Samsonov, 33. Cole, 42. Ladd, 60. Brind'Amour

Tampa Bay - Colorado 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 26. Finger, 37. Stastny, 59. Hejduk

Detroit - Atlanta 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Branky: 54. Kronvall - 8., 15. a 22. Marián Hossa, 28. Perrin, 59. Kozlov

Nashville - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 32. Erat (Bonk), 36. Dumont, 41. Koistinen (Židlický)

Edmonton - Los Angeles 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 51. Penner (Hemský) - 6.  O'Sullivan, 24. Brown, 47. Višňovský

Phoenix - San Jose 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Branky: 8. a 47. Doan, 21. Jovanovski, 33. Tjärnqvist, 41. Perrault - 5. Cheechoo, 19. Thornton, 40. Brown

Anaheim - Dallas 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 5. Niedermayer, 30. Marchant, 34. Getzlaf, 49. Bertuzzi - 4. Hagman, 40. Eriksson