Plekanec zařídil v prodloužení další výhru Montrealu

31. 12. 2009 9:30
Philadelphia rozstřílela NY Rangers na jeho ledě 6:0
Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec | Foto: Reuters

Tampa - Tomáš Plekanec rozhodl gólem v prodloužení o vítězství hokejistů Montrealu 2:1 ve středečním utkání NHL na ledě Tampy Bay.

Nejproduktivnější Čech v soutěži se trefil ve čtvrté minutě nastavení, když přesnou střelou zakončil únik dva na jednoho.

"Při těchto akcích se vždycky snažím do poslední chvíle sledovat hráče najíždějícího se mnou. Nekoukám na gólmana a pak vypálím ránu naslepo. Je to o štěstí, ale někdy se gólman víc zaměří na možnou přihrávku," řekl Plekanec.

Reprezentační kouč Vladimír Růžička jej navíc ve středu vybral do nominace pro olympijský turnaj ve Vancouveru.

"Nebyl to opravdu špatný den. Dneska si nemám na co stěžovat. Kéž by takových úspěšných dnů bylo víc," radoval se Plekanec, jenž svou devátou trefou v sezoně potvrdil aktuální výbornou formu.

Bodoval totiž v pátém z posledních šesti zápasů, v nichž si dohromady připsal tři góly a osm asistencí.

K výhře Montrealu přispěl i obránce Roman Hamrlík, jenž se vrátil do sestavy Canadiens po šesti zápasech, které vynechal kvůli zranění kolena.

Boston opět vyhnal z branky Pavelce

Hokejisté Bostonu se stávají prokletím pro českého brankáře Ondřeje Pavelce. Gólman Atlanty už podruhé během týdne nedochytal vzájemný zápas.

Ondřej Pavelec.
Ondřej Pavelec. | Foto: Reuters

Stejně jako 23. prosince při prohře 4:6 i tentokrát Pavelec střídal už v první třetině, když během úvodních sedmnácti minut inkasoval z deseti střel tři góly. Thrashers se pak již nevzpamatovali a Bruins vyhráli 4:0.

"Každý si dnes bezezbytku splnil své úkoly," prohlásil útočník Bostonu Steve Begin, po jehož trefě se Pavelec poroučel na střídačku. "Všechny formace makaly na sto procent. Musíme si tohle přenést i do dalšího zápasu," přál si Begin.

Jeho tým čeká na Nový rok zápas pod širým nebem proti Philadelphii, která ve středu rozstřílela 6:0 New York Rangers. Hlavním strůjcem debaklu byl útočník Simon Gagne, jenž vstřelil hattrick a navíc si připsal jednu asistenci.

Neuvirth dostal dva góly z trestných střílení

Smolný večer prožil také další český gólman Michal Neuvirth. V duelu nejlepších týmů Východní a Západní konference proti San Jose inkasoval brankář Washingtonu dva góly z trestného střílení a Capitals prohráli 2:5.

Michal Neuvirth právem získal ocenění nejlepšího hráče, i přes 3 branky svůj tým mnohokrát podržel. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Žraloci se tak stali prvním mužstvem po dlouhých 27 letech, který v jednom utkání NHL proměnil dvě penalty. Naposledy se to povedlo v roce 1982 Vancouveru a jedním z úspěšných exekutorů byl tehdy i bývalý československý reprezentant a trenér Ivan Hlinka.

Ve středu úspěšně zakončil první trestné střílení v 38. minutě Ryane Clowe a upravil skóre na 3:0. Druhý nájezd proměnil v 49. minutě nejproduktivnější hráč NHL Joe Thornton, který zvýšil už na 5:1. Zatímco Clowe zvolil kličku do bekhendu, Thornton vyřešil nájezd prostou střelou.

"Za normálních okolností bych asi taky volil kličku do bekhendu, ale když ji předtím perfektně předvedl Ryane, věděl jsem, že musím udělat něco jiného. Tak jsem si řekl, že zkusím jednoduše vypálit a uvidím," vysvětlil Thornton, jehož tým si připsal šesté vítězství v řadě.

Brodeur podruhé za sebou vychytal proti Pittsburghu nulu

Noční můrou pro hokejisty Pittsburghu se pomalu stává brankář Martin Brodeur. Gólman New Jersey podruhé za sebou ve vzájemném utkání s obhájci Stanleyova poháru udržel čisté konto a dovedl Devils k výhře 2:0.

Martin Brodeur po zápase s Montrealem
Martin Brodeur po zápase s Montrealem | Foto: Reuters

Brodeur, který v předchozím duelu zaznamenal 104. nulu v kariéře a překonal tak rekord Terryho Sawchuka, vychytal proti Pittsburghu vítězství ve všech čtyřech zápasech v sezoně. Dohromady inkasoval jen dva góly ze 126 střel a jeho neprůstřelnost proti Tučňákům trvá v součtu již 168 minut a 28 sekund.

"Pittsburgh má skvělý tým. Pokaždé, když se vám podaří udržet nulu proti tak skvělým hráčům jako je Crosby nebo Malkin, znamená to, že celý tým odvedl výbornou práci. A proti těmto dvěma hvězdám se nám to letos podařilo už čtyřikrát," řekl Brodeur.

Po sedmi porážkách v řadě se dočkali vítězství hokejisté Edmontonu, kteří v kanadském derby porazili Toronto 3:1. Dvěma góly se na úspěchu Oilers podílel útočník Patrik O'Sullivan.

Boston - Atlanta 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
7. Bitz, 13. Sturm, 17. Begin, 35. Bergeron. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 17 minut, z 10 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 70 procent. Střely na branku: 30:18. Diváci: 17.565.

New Jersey - Pittsburgh 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
2. Bergfors, 60. Langenbrunner. Střely na branku: 33:32. Diváci: 17.625.

NY Rangers - Philadelphia 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)
21., 35. a 52. Gagne, 1. Betts, 12. Briere, 14. Giroux. Střely na branku: 22:31. Diváci: 18.200.

San Jose - Washington 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
16. a 48. Pavelski, 17. Mitchell, 37. Clowe z tr. střílení, 49. J. Thornton z tr. střílení - 45. Knuble, 53. Ovečkin. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 33 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 84,8 procenta. Střely na branku: 33:26. Diváci: 17.562.

Ottawa - Colorado 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
9. a 55. Shannon, 48. Foligno - 16. Quincey, 19. Durno, 22. Duchene (Hejduk), 45. O'Reilly. Střely na branku: 30:20. Diváci: 17.823.

Calgary - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
7. Bourque, 23. Conroy - 21. Parse. Střely na branku: 21:24. Diváci: 19.289.

Edmonton - Toronto 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 31. a 43. O'Sullivan, 20. Brule - 57. Kessel. Střely na branku: 23:28. Diváci: 16.839.

Tampa Bay - Montreal 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
44. Foster - 30. Gionta, 64. Plekanec. Střely na branku: 35:35. Diváci: 18.441.