zh
7. 12. 2007 7:32
Sýkora pomohl Pittsburghu v nájezdech
Na vítězství stačil Montrealu již Plekancův gól z první třetiny.
Na vítězství stačil Montrealu již Plekancův gól z první třetiny. | Foto: Reuters

Boston - Patrik Eliáš střílel v středečním domácím zápase New Jersey vítězný gól proti Bostonu Bruins až v prodloužení, Tomáši Plekancovi z Montrealu Canadiens se to ve čtvrtek na ledě Montrealu povedlo již v 19. minutě.

Tehdy zvyšoval vedení na 3:0, utkání nakonec skončilo výhoru hostí 4:2. Na úvodní trefu Canadiens přihrával v přesilovce obránce Roman Hamrlík.

Bruins ve druhé třetině snížili na 3:2, ve třetí však ani nedostali šanci na závěrečný tlak - v 54. minutě pojistil vítězství Mathieu Dandenault.

Montreal porazil Boston již po sedmé za sebou.

"Neumím to vysvětlit," říkal podle agentury AP k této šňůře Chris Higgins, v zápase tříbodový. "Nevím, proč se nám proti nim tak daří.  Bylo to skvělé, už jsme zase potřebovali vyhrát. Byli jsme trochu dole, vlastně i město a fanoušci z nás byli trochu dole."

Sýkora úspěšný v nájezdech

K vítězství Pittsburghu na hřišti Calgary 3:2 v prodloužení výrazně přispěl útočník Petr Sýkora. Ve 34. minutě přihrával mladé ruské hvězdě Jevgeniji Malkinovi na vyrovnávací gól.

V samostatných nájezdech pak měl rovněž na svědomí vyrovnání. To když  v první sérii překonal brankáře Tučňáků Danyho Sabourina  Kristian Huselius. Sýkora okamžitě odpověděl povedeným blafákem do backhandu a bylo vyrovnáno 1:1.

Tento stav vydržel další dvě série. Ve čtvrté rozhodl o výhře Pittsburghu Kris Letang. I na jeho backandový blafák byl gólman Flames Miikka Kiprusoff krátký.

Obránce Marek Malík nevěřil svým očím. Toronto nastřílelo Jezdcům šest gólů.
Obránce Marek Malík nevěřil svým očím. Toronto nastřílelo Jezdcům šest gólů. | Foto: Reuters

Tampa Bay přehrála doma Carolinu 2:1, na vítězný gól přihrával v 53. minutě obránce Filip Kuba.

V domácím střetnutí Nashvillu s Vancouverem dával Martin Erat po asistenci Marka Židlického vedoucí gól na 2:1. Ve druhé části Vancouver vyrovnal, ve třetí ovládla dění na ploše dvojčata Henrik a Daniel Sedinové a zařídila jasnou výhru 5:2. Sedinové a Erat byli vyhlášeni hvězdami zápasu.

Na první trefu Vancouveru přihrával obránce Lukáš Krajíček.

Toronto znovu potvrdilo svůj vzestup. Po dlouhém období proher přišla vítězná šňůra, která po úspěšném zájezdu na led New York Rangers čítá již čtyři utkání. Pro Jezdce skončil duel debaklem 2:6.  Dva góly jsou ostatně nejtypičtějším newyorským vkladem do zápasu. Početná česká skupina nezaznamenala ani bod.

Více čtěte zde: Rangers hrají mizerně. Jágr taky, ale je nejlepší

Los Angeles Kings vyhráli, trefil se i Modrý

Vysokého vítězství se překvapivě dočkal i druhý nejhorší celek NHL Los Angeles Kings. Ten porazil doma Buffalo 8:2.

Čtyři branky stihli Králové již v první třetině, tu čtvrtou dával 33 vteřin před sirénou obránce Jaroslav Modrý.

Svou přesnou střelou definitivně rozhodl  o tom, že pro brankáře Buffala Jocelyna Thibaulta zápas končí. Do druhé třetiny již nastoupil Ryan Miller. I on ale pustil čtyři góly.

Bylo to první vítězství Los Angeles po třech prohrách za sebou a šlo o teprve třetí úspěch z 12 posledních zápasů.

Boston - Montreal 2:4
NY Rangers - Toronto 2:6
Tampa Bay - Carolina 2:1
Nashville - Vancouver 2:5
Calgary - Pittsburgh 2:3 SN
Los Angeles - Buffalo 8:2