Plekanec řádil proti Slavii. Kladno otočilo zápas proti Pražanům a jsou v semifinále

26. 3. 2021 21:06
Hokejisté Kladna porazili v pátém utkání čtvrtfinále první ligy doma Slavii 6:4 a po vítězství v sérii 4:1 se stali po Porubě druhými semifinalisty. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu pomohl Tomáš Plekanec.
Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec | Foto: Dalibor Sosna

Konec sezony na rozdíl od Pražanů odvrátily v domácích zápasech Jihlava a Vrchlabí. Dukla zdolala Litoměřice 4:2 a nováček Vrchlabí stejným poměrem vyhrálo nad Vsetínem 6:2. Série budou pokračovat v neděli na ledě soupeřů.

Vítěz základní části Kladno, které se po loňském sestupu snaží vrátit do extraligy, sice se Slavií prohrávalo 0:3 i 3:4, ale nakonec natáhlo sérii domácích výher v sezoně na 18 zápasů. Na vlastním ledě prohráli Rytíři naposledy 16. září právě se Slavií (2:4).

Kladenští měli šanci otevřít skóre ve 14. minutě, ale Tomáš Guman neproměnil trestné střílení. V čase 15:39 se radovala Slavia, když se ve vlastním oslabení trefil Jaroslav Brož. V polovině druhé třetiny zvýšil z levého kruhu David Šteiner a za 151 sekund přidal další gól Jiří Doležal.

Od 36. a 38. minuty ale Rytíři během 81 sekund smazali ztrátu. Martina Michajlova překonal z úniku blafákem do forhendu Plekanec, potom se trefil z pozice mezi kruhy Ondřej Machala a v souboji s Petrem Kafkou se prosadil z otočky Tomáš Pitule.

Slavii vrátil vedení ve 49. minutě v přesilové hře gólem od modré čáry Jiří Říha, ale 42 sekund po práci devětačtyřicetiletého majitele Rytířů Jaromíra Jágra mezi kruhy skóroval opět Machala.

Minutu a půl před koncem rozhodl v přesilové hře pěti proti třem při trestech Filipa Kuťáka a Daniela Krejčího Adam Kubík a devět sekund před koncem zpečetil výsledek do prázdné branky při power play Nicolas Hlava.

Po základní části druhá Jihlava proti Litoměřicím nejprve ztratila vedení, poté co v úvodním dějství padly tři branky v rychlém sledu. Ve 14. minutě otevřel skóre obránce Filip Dundáček, ale za 18 sekund vyrovnal střelou z pravého kruhu Matěj Toman a za dalších 28 vteřin osamocený Lukáš Stehlík otočil stav.

Dukla odpověděla po 41 sekundách třetí třetiny, kdy z pozice mezi kruhy překonal Tomáš Krále Josef Skořepa, který navíc ve 44. minutě po faulu litoměřického gólmana využil i přesilovou hru a vstřelil vítěznou branku. Při power play ještě pojistil výhru Jihlavy Matěj Pekr.

Vrchlabí podobně jako Dukla po úvodní výhře v sérii třikrát v řadě neuspělo, ale konec sezony nepřipustilo. V polovině úvodní třetiny vedlo díky brankám Tomáše Zemana a Ondřeje Chrtka, ale v 15. minutě snížil v přesilové hře David Klímek a v čase 23:47 vyrovnal Ondřej Smetana.

Za 99 sekund ale nabil za levý kruh Patrik Urban Pavlu Mrňovi, který opět získal domácím vedení. V 35. minutě v přesilové hře zužitkoval další Urbanovu přihrávku obránce Ján Niko a domácí necelé čtyři minuty před koncem potvrdili výsledek. Únik proměnil blafákem do bekhendu David Chalupa a za půl minuty ještě skóroval do prázdné branky Martin Heřman.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 5. zápasy:

Kladno - Slavia Praha 6:4 (0:1, 3:2, 3:1)

Branky: 37. a 49. O. Machala, 36. Plekanec, 38. Pitule, 59. Kubík, 60. Hlava - 16. Jaroslav Brož, 30. Šteiner, 33. J. Doležal, 49. J. Říha. Rozhodčí: Petružálek, Wagner - Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků. Konečný stav série: 4:1.

Jihlava - Litoměřice 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Branky: 41. a 44. Skořepa, 14. Dundáček, 60. Pekr - 14. M. Toman, 14. L. Stehlík. Rozhodčí: Zubzanda, Šindel - Jindra, Šimánek. Vyloučení: 5:4, navíc Jiránek 10 min. a do konce utkání - Háva 10 min. Využití: 1:0. Bez diváků. Stav série: 2:3.

Vrchlabí - Vsetín 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky: 6. T. Zeman, 11. Chrtek, 26. Mrňa, 35. Niko, 57. D. Chalupa, 57. M. Heřman - 15. Klímek, 24. O. Smetana. Rozhodčí: Souček, Hucl - Flegl, Maštalíř. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků. Stav série: 2:3.