Plekanec. Gól! A k nebi vybuchly české i slovenské ruce

Miloslav Lubas
16. 5. 2011 10:00
Parta z Prušánek byla v Bratislavě zápas co zápas
Sedm gólů, sedmkrát radost, sedmkrát ruce nad hlavou
Sedm gólů, sedmkrát radost, sedmkrát ruce nad hlavou | Foto: Ondřej Besperát

Bratislava - Hajcink more, ruky hore! Ty slovenské z Bratislavy vyletěly v hospodě U Pribilinca. Ty české z Prušánek ve stanu v nedaleké Fan Village.

Plekanec právě opečetil v sousední Orange Aréně sedmým gólem českou výhru nad Rusy. V napínavém boji o bronzové medaile na mistrovství světa v hokeji.

A pak že nám Slováci přáli, abychom se domů vraceli s prázdnou! „Dajte im ešte jeden," ozvalo se v neděli večer od stolu štamgastů U Pribilinca poté, co Marek vstřelil Rusům branku na 6:4.

A co pět chlapců a jedna ´děvčica´ z moravských Prušánek, kteří jezdili do Bratislavy na každý zápas báječného českého týmu? Po Plekancově trefě do prázdné ruské klece skákali, tleskali a smáli se.

Čtěte také:

MS ŽIVĚ Česko - Rusko 7:4, Češi mají bronz
Už chystáme pohrebné vence. Rusi dobijú vášho Jágra
Červenka: Někomu něco dokazovat? To jsem hodil za hlavu

I když jeden z party, David Zemánek, ještě v přestávce mezi první a druhou třetinou říkal: "No co, když s Rusy prohrajeme, svět se nezboří. Chleba ani rohlíky lacinější nebudou."

Ale pak rychle a skoro výhružně dodal: „Ale snad vyhrajeme." Rusové vedli 3:2.

Proč to bylo venku lepší než v hale? Třeba ty bubny...

Šestice z Prušánek viděla v Bratislavě osm strhujících bitev ´svého´ národního mužstva. Ale ani jednou v hale. "Tady ve Fan Village je to lepší," prohlásila Michala Bolfíková. A proč? Tedy kromě toho, že při tak velké porci utkání ušetříte hodně přes deset tisíc za lístky.

Ve Fan Village prý nemusíte sedět na jednom místě, můžete se procházet  na trávě před obří obrazovkou a klidně si taky lehnout na vyhřátou zem. A na chvilku si zdřímnout. Tedy jindy než v neděli. Při utkání s Rusy fanoušci v Bratislavě pořádně prokřehli.

 

A Fan Village má proti hale ještě další výhody. Smí se v ní bubnovat. A parta z Prušínek s sebou přitáhla hned dva bubny. A pořádně je ´probouchávala´.

S jedním chodil Zemánek, s druhým fanoušek v dresu se jmenovkou Hašek. "Ten tluče na buben ze své kapely. Jmenuje se Státní problém,"  prozradil Zemánek. Další Češi troubili ve stanu na trumpety. V hale jsou zakázané stejně jako bubny.

A ta družba. Ale ne s Rusy. Se Slováky a s Finy

"A v hale bychom se nikdy nedali dohromady s fanoušky z jiných zemí tak perfektně jako tady," podotkl  Zemánek. Nejvíc se ´výletníci´ Prušánek skamarádili se Slováky i Finy. "Fandili s námi našim. Zato Švédi nás moc rádi nemají," upozornil mladík.

Švédi opravdu dělali čest své pověsti chladných Seveřanů. Ve stanu postávali odtažitě a většinou i mlčky stranou od rozjařených Čechů, Slováků a Finů.

Po pár minutách pohybu ve ´fanouškovské dědine´ každý snadno pochopil, co Čechy, Slováky a Finy tmelí. Pivečko, pivečko  a kořalička sladká.

Ve Fan Village jim chyběl jen Robert Záruba

Češi naučili Finy hodně rychle ´to naše´ - Češi do toho! Češi do toho!

Jakmile se skupinka Rusů opovážila zaskandovat své táhlé, málem až zádumčivé ´Rassíja, Rassíja´, během několik vteřin zanikly jejich hlasy ve společné česko-slovensko-finské vřavě.

David Zemánek a Míša Bolfíková jezdili do Bratislavy na každý zápas
David Zemánek a Míša Bolfíková jezdili do Bratislavy na každý zápas | Foto: Ondřej Besperát

"Krásně se tady pokaždé bavíme. Však jsme Prušáňáci," tvrdila Bolfíková.

A Zemánek přitakával:  "Sem do Bratislavy jedeme autem sto kilometrů. Vždycky se někdo obětuje a řídí. Chodíme spolu nejen na hokej, ale také na pivo a na koncerty. U televize doma neležíme, jezdíme raději po světě."

"A nejsme sami. Potkávali jsme se tady pravidelně s podobnou partou  ze Svitávky. Jediná škoda, že na té obrovské obrazovce šel vždycky jenom přenos slovenské televize. Raději bychom tady ´čété čtyřku´. Kvůli Zárubovi," poznamenal Zemánek.

To by prý byl teprve ve Fan Village zážitek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy