Plekanec čtyřmi body skolil Edmonton, Frolík řídil výhru Calgary a Mrázek má další výhru

6. 2. 2016 23:03
Tomáš Plekanec se gólem a třemi asistencemi podílel na výhře Canadiens nad Edmontonem 5:1, stejným výsledkem vyhrál i Detroit nad New Yorkem Islanders. V brance Red Wings stál Petr Mrázek.

New York - Hokejový útočník Michael Frolík se podílel v sobotním utkání NHL brankou a asistencí na výhře Calgary 4:1 ve Vancouveru. Další český hráč Tomáš Plekanec předvedl bodově nejvydařenější výkon v sezoně. Gólem a třemi přihrávkami přispěl k výhře Montrealu 5:1 nad Edmontonem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Frolík s Hudlerem táhli Calgary

Frolík zlomil bezbrankový stav na začátku prostředního dějství, když stál na konci krásné kombinace a po přihrávce T. J. Brodieho střílel do odkryté branky. "Trošku propadli v útoku. Namířil jsem si to hned k brance a puk jsem dostal přímo na hokejku," pochvaloval si Frolík dlouhou dobu jedinou gólovou akci.

Calgary drželo hubený náskok až do 56. minuty, ve které po přihrávce Jiřího Hudlera zvýšil vedení Sean Monahan a vzápětí se při powerplay prosadil Mikael Backlund.

"Je to pro nás moc důležitá výhra. Potřebujeme hrát každý zápas, jako by byl poslední. Takhle nastavení musíme být až do konce sezony," dodal Frolík. Mezi náhradníky v týmu vítězů opět zůstal Jakub Nakládal, který stále čeká na premiérový start v soutěži.

Snaha Vancouveru byla následně odměněna čestným úspěchem, ale při další hře bez brankáře uzavřel gólový účet za asistence Frolíka Sam Bennett. Mezi náhradníky vítězů opět zůstal Jakub Nakládal, který stále čeká na premiérový start v soutěži.

Plekancova branka byla původně přihrávka

Plekanec vyrovnal svoje ofenzivní maximum v NHL. Čtyři body zaznamenal posedmé, naposledy loni v lednu. Kladenský odchovanec v utkání několikrát prokázal skvělý přehled, ze kterého gólově těžili Brendan Gallagher, P.K. Subban a Tom Gilbert. I trefa českého útočníka byla původně přihrávkou, kterou si ale bruslí do vlastní sítě srazil Brandon Davidson. Jednou asistencí se do statistik zapsal i Plekancův spoluhráč Tomáš Fleischmann.

"Byl to jeden z těch večerů, kdy se dotknete puku a skončí to v bráně," komentoval Plekanec vydařený zápas, ve kterém řídil teprve šestou výhru Montrealu z posledních 27 utkání. "Hráli jsme se sebevědomím, rychle jsme si vyměňovali puk a dali nějaké góly. Plně doufám, že je to začátek nějaké slušné vítězné série, kterou teď moc potřebujeme," podotkl český útočník.

Oba Davidové z Bostonu asistovali

Jednu přihrávku zaznamenali i oba čeští útočníci ve službách Bostonu, který udolal Buffalo 2:1 v prodloužení. David Krejčí zachytil v útočném pásmu špatnou rozehrávku, puk poslal Davidu Pastrňákovi, po jehož skvělém pasu zakončoval Loui Eriksson do prázdné branky a otevřel tím skóre utkání.

"Byl to jeden z nejsnadnějších gólů, jaké jsem dal. Pastrňák to provedl skvěle," pochválil českého mladíka Eriksson. Po vyrovnání hostů rozhodl v prodloužení z tresného střílení Brad Marchand.

Detroit s Islanders si vyměnili strany během třetiny

Petr Mrázek podpořil 28 zákroky výhru Detroitu 5:1 nad New Yorkem Islanders. Český gólman přišel o čisté konto až v úvodu poslední třetiny. "Odehráli jsme skvělý zápas, už po čtyřiceti minutách jsme vedli 4:0. Pro mě se ale tím nic neměnilo. Je jedno, jaký je výsledek a zda vedete 1:0 nebo 4:0. Pořád se musíte soustředit, bojovat a nepovolit soupeři skórovat," řekl Mrázek.

Český gólman se s ostatními hráči musel vyrovnat i s nepříjemným zdržením, které oddálilo začátek poslední třetiny. Způsobil ho rolbař, kterému se do vozu zachytil kolík od branky a vytvořil na ledě rýhu. Oba soupeři si zhruba v polovině třetiny vyměnili strany, aby nebyl žádný tým zvýhodněn.

"Když mi bylo 14 let, v něčem podobném jsem si zlomil kotník, takže pro mě bylo děsivé vidět tu rýhu. Nechcete, aby se někdo zranil. Ale skvěle to spravili, ani jsem si jí pak nevšiml. Na hru to nemělo vliv," doplnil Dylan Larkin, autor jedné z branek Detroitu.

Voráček prodlužuje bodovou sérii

Jakub Voráček bodoval v šestém utkání za sebou, když si připsal asistenci u úvodní trefy Philadelphie. Flyers ale nakonec podlehli Rangers 2:3 po samostatných nájezdech.

Crosby zaznamenal 900. bod v NHL

Jaromír Jágr s Floridou vedl ještě v 50. minutě 2:0 nad Pittsburghem, který však strhujícím finišem průběh zápasu otočil a zvítězil 3:2 v prodloužení. O obrat se zasloužili Kris Letang a Sidney Crosby, kteří figurovali u všech branek. Crosby si v utkání navíc připsal 900. bod v kariéře jako desátý nejmladší hráč v historii soutěže.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Výsledky NHL:

New Jersey - Washington 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 42. Blandisi, 48. Henrique - 33. Burakovsky, 55. Carey, rozhodující sam. nájezd Ovečkin. Střely na branku: 24:29. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Blandisi (New Jersey), 2. Kuzněcov (Washington), 3. Henrique (New Jersey).

Philadelphia - NY Rangers 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 28. Gostisbehere (Voráček), 46. White - 44. Kreider, 60. Yandle, rozhodující sam. nájezd Zuccarello. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19.819. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello (NY Rangers), 2. Gostisbehere, 3. White (oba Philadelphia).

Montreal - Edmonton 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky: 8. Gallagher (Plekanec), 17. Eller (Fleischmann), 32. Plekanec, 39. Subban (Plekanec), 50. Gilbert (Plekanec) - 42. Pouliot. Střely na branku: 36:24. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Plekanec, 2. Scrivens, 3. Subban (všichni Montreal).

Detroit - NY Islanders 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky: 15. Jurčo, 19. Quincey, 28. Green, 31. Tatar, 43. Larkin - 45. Tavares. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 29 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Střely na branku: 20:29. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Richards, 3. Quincey (všichni Detroit).

Boston - Buffalo 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 13. Eriksson (Pastrňák, Krejčí), 63. Marchand z tr. střílení - 31. Reinhart. Střely na branku: 38:38. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Rask (oba Boston), 3. Lehner (Buffalo).

Ottawa - Toronto 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Branky: 28. a 43. Lazar, 1. Smith, 5. Zibanejad, 8. Ryan, 41. Stone - 44. Parenteau. Střely na branku: 25:27. Diváci: 19.379. Hvězdy zápasu: 1. Lazar, 2. Karlsson, 3. Anderson (všichni Ottawa).

Florida - Pittsburgh 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky: 27. Jokinen, 50. Barkov - 55. a 62. Letang, 59. Crosby. Střely na branku: 44:35. Diváci: 20.295. Hvězdy zápasu: 1. Letang (Pittsburgh), 2. Jokinen (Florida), 3. Zatkoff (Pittsburgh).

St. Louis - Minnesota 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky: 23. Tarasenko, 30. Lehterä, 37. Stastny, 43. Brouwer - 39. Dumba. Střely na branku: 24:39. Diváci: 19.318. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Stastny, 3. Lehterä (všichni St. Louis).

Nashville - San Jose 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Branky: 38. a 49. Arvidsson, 14. Neal, 27. Järnkrok, 47. Forsberg, 56. Weber - 36. Thornton, 54. Couture. Střely na branku: 30:30. Diváci: 17.192. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Forsberg, 3. Johansen (všichni Nashville).

Dallas - Chicago 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)

Branky: 18. Seguin - 1. Seabrook, 17. Van Riemsdyk, 20. Hossa, 33. Anisimov, 38. P. Kane. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Anisimov, 2. Crawford, 3. Hjalmarsson (všichni Chicago).

Colorado - Winnipeg 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky: 6. Grigorenko, 35. Duchene - 23. a 31. Stafford, 19. Ladd, 50. Perreault. Střely na branku: 34:39. Diváci: 14.983. Hvězdy zápasu: 1. Stafford, 2. Perreault, 3. Ladd (všichni Winnipeg).

Vancouver - Calgary 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky: 59. Etem - 27. Frolík, 56. Monahan (Hudler), 58. Backlund, 60. Bennett (Frolík). Střely na branku: 35:30. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Hiller, 2. Backlund (oba Calgary), 3. Etem (Vancouver).