Plekancova řada byla u všech tří inkasovaných branek

28. 10. 2014 6:30
Hokejisté Montrealu si připsali v novém ročníku NHL teprve druhou prohru, když v pondělním utkání podlehli v Edmontonu 0:3. U všech tří inkasovaných branek byla na ledě řada Tomáše Plekance.
Řadě Tomáše Plekance se proti Edmontonu vůbec nedařilo
Řadě Tomáše Plekance se proti Edmontonu vůbec nedařilo | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Montrealu si připsali v novém ročníku NHL teprve druhou prohru, když v pondělním utkání podlehli v Edmontonu 0:3. U všech tří inkasovaných branek byla na ledě řada Tomáše Plekance, jehož spoluhráč Jiří Sekáč se potřetí v řadě nevešel do základní sestavy.

Domácí si góly rozdělili rovnoměrně po jedné do každé třetiny. První změnu skóre přineslo nedorozumění mezi Plekancem a Andrejem Markovem, který nezachytil zpětno přihrávku českého útočníka a přečíslení zakončil bekhendovým blafákem Benoit Pouliot. Další rychlý kontr proměnil v prostřední části Neil Jakupov a v závěrečných minutách skóroval Taylor Hall při dlouhé powerplay Montrealu.

New York Rangers doma porazil Minnesotu 5:4, ačkoliv ještě po dvou třetinách se zdálo nepravděpodobné, že by v utkání vůbec bodoval. V průběhu úvodních čtyřiceti minut Rangers vyslali jen osm střel, dva jeho hráči byli vyloučeni do konce zápasu (Chris Kreider a John Moore) a hlavně prohrávali 0:3. Navíc čelili brankáři Darcy Kuemperovi, jenž ve svých předchozích pěti startech inkasoval jen čtyřikrát.

Hráči New Yorku se ale nevzdali a poprvé od roku 1992 obrátili ve třetí třetině třígólovou ztrátu. Nejprve na začátku poslední části vstřelili dva rychlé góly, a i když hosté přidali čtvrtou branku, pokračovali v obratu, který dokonali dvěma slepenými zásahy v 57. minutě. Hlavními tahouny bylo trio Derick Brassard, Mats Zuccarello a Rick Nash, které se podepsalo pod čtyři branky.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Minnesota 5:4 (0:0, 0:3, 5:1)
Branky: 43. Klein, 45. Nash, 48. Brassard, 57. Duclair, 57. Zuccarello - 26. Prosser, 27. Cooke, 36. Pominville, 46. Zucker. Střely na branku: 20:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Brassard, 3. Duclair (všichni NY Rangers).

Edmonton - Montreal 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 20. Pouliot, 27. Jakupov, 58. Hall. Střely na branku: 19:29. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Scrivens, 2. Pouliot, 3. Jakupov (všichni Edmonton).

3. Dallas 8 4 2 2 29:29 10
4. Minnesota 7 4 0 3 23:11 8
5. St. Louis 7 3 1 3 16:15 7
6. Colorado 9 2 3 4 20:29 7
7. Winnipeg 8 3 0 5 15:21 6