Plekance zaskočili fanoušci Habs. "Hrát víc než Jágr nemůžu"

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 10. 2012 12:00
Po zápase totiž přišlo ke kabinám asi patnáct příznivců Montrealu s jeho dresem a čtrnáctkou, kterou nosívá právě v Cannadiens.
Tomáše Plekance zaskočilo před kladenskou kabinou po zápase s Vítkovicemi asi 15 fanoušků Montrealu Canadiens
Tomáše Plekance zaskočilo před kladenskou kabinou po zápase s Vítkovicemi asi 15 fanoušků Montrealu Canadiens | Foto: CPA - Eduard Erben

Kladno - Je to paradox. I když na páteční zápas 16. kola Tipsport extraligy mezi hokejisty Kladna a Vítkovic (4:1), přišlo nejméně lidí po příchodu Jaromíra Jágra a dalších opor z NHL (4137 diváků), Tomáši Plekancovi udělali fanoušci velkou radost.

Po zápase totiž přišlo ke kabinám asi patnáct příznivců Montrealu s jeho dresem a čtrnáctkou, kterou nosívá právě v Canadiens.

"V Montrealu se nosí jen moje dresy"

Centr Montrealu, který v mateřském Kladně hraje kvůli výluce v NHL, byl nečekanou návštěvou věrných fanoušků hodně překvapila, že při setkání s nimi jen těžko hledal slova.

"Prostě správní fanoušci. V Montrealu to tak je ale u všech fanoušků, že nosí jenom trička s mojí jmenovkou na zádech," vysvětloval Plekanec novinářům velké množství dresů s jeho jménem.

Desetidenní zájezd kanadských fanoušků s třídenní zastávkou v Praze však měl i další důvod. Vyrazili totiž na turnaj starých pánů.

"Máte tu dobré pivo, Česko je fajn. Navíc ten gól... Ten si dal kvůli nám, že jo?" připomněl Plekancovi muž, který skupinku vedl, jeho gól do prázdné brány při power play soupeře.

"Vůbec jsem o vás nevěděl, kdybych něco tušil, tak si pro vás schovám hattrick," odvětil Plekanec, který ve středu oslaví 30. narozeniny.

Fanoušci: Taková kulisa u nás není

Fanoušci Montrealu byli u vytržení nejen z Plekancovy přítomnosti na ledě, ale hlavně z atmosféry, která na stadionu panovala.

"Byla to docela zábava. A jsou tu skvělí fanoušci, to u nás není, že se takhle pořád fandí. To je tady normální, že fanouškům poděkujete, pak jdete do kabin a pak se zase vrátíte na led fanouškům poděkovat?," ptal se další z nich.

"Já chtěl, aby se to tak dělalo i v Montrealu, ale když se teď nehraje NHL...," smál se Plekanec.

Během pětiminutového rozhovoru, v němž se ho fanoušci ptali na jeho spokojenost za mořem, došlo i na otázku spolupráce s Jaromírem Jágrem.

"Řekni mu, prosím tě, aby chodil dřív střídat, jinak si vy ostatní nezahrajete," řekl naoko vážně jeden z fanoušků.

"On si dělá, co chce. Do toho mu nemůže nikdo mluvit, když je majitelem klubu," poznamenal suše Plekanec a rozesmál všechny okolo.

"Hráče nedám. Vy Kanaďani se jen perete"

Už ve vážném tónu ale příznivci Canadiens přiznali, že to Plekancovi v útoku s Jágrem hodně šlo.

"Bylo vidět, že si s Jágrem na ledě dobře rozumíte, i když hrajete v NHL v jiných klubech, čím to je?" ptal se jeden z nich.

"Počkej, to je snad jasné, když mluví stejnou řečí," podotkl další.

"Už jsme na sebe zvyklí delší dobu. Hráli jsme ale spolu už na mistrovství světa a fungovalo to dobře," připomněl Plekanec spolupráci z loňského mistrovství světa na Slovensku.

Pro fanoušky "Habs" měl na oplátku taky jednu otázku.

"Nepotřebujete nějakého hráče? Máme jich tu hodně a dobrých..." pokračoval v úsměvném duchu.

"Možná to ale není úplně dobrý nápad. Vy Kanaďani se stejně určitě jen perete," odpověděl si sám a znovu rozesmál fanoušky kolem sebe, kteří ho zpět do kabin vyprovodili vzkazem "Dekuji, Tomaši."

Jágr: Pleky hraje mnohem víc než já

I sám Jágr byl přítomností fanoušků Montrealu překvapen.

"Pleky to holt umí, takže má hodně fanoušků. Budu na tom muset taky zapracovat. A že říkali, že si kvůli mě ostatní vůbec nezahrajou? Vždyť Pleky hraje mnohem víc než já. Já tam vůbec nejsem, pořád hrajem nějaký oslabení," zlobil se naoko Jágr.

Nejnižší kladenskou návštěvu sezony odůvodnil třemi faktory.

"Tak to je jasný, Kabelka (Tomáš Kaberle) nám je všechny odvez, snad se do nedělního zápasu se Spartou stihnou někteří vrátit," smál se Jágr na celé kolo.

"Nemůžeš se ale divit, už tolik nevyhráváme, jako dřív. A hlavně dneska už venku sněžilo a byla zima. I pro mě to bylo těžký, musel jsem se před zápasem víc hýbat, abych tady nezmrz," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy