Play off extraligy začíná. Jenže v televizi hned nebude

Adam Sušovský Adam Sušovský
1. 3. 2013 10:00
První dva hrací dny hokejového play off nepřinese živě žádná z televizí. Česká televize dala přednost atletice a Nova odmítla - nemá přenosový vůz.
Play off začíná. První dva dny se bude hrát bez televize. Česká televize dává atletiku, Nova možnost vysílaní odmítla
Play off začíná. První dva dny se bude hrát bez televize. Česká televize dává atletiku, Nova možnost vysílaní odmítla | Foto: Eduard Erben

Praha - Chtěli jste si dnes večer zapnout v televizi extraligové play off? Tak to máte smůlu. Úvodní dva hrací dny předkola totiž žádná z televizí kvůli programové kolizi nenabídne.

Česká televize dala přednost halovému šampionátu v atletice a Nova přímému přenosu fotbalové Gambrinus ligy.

Obě série České Budějovice - Vítkovice a Kladno-Pardubice se tak v úvodu budou hrát bez televizních kamer. Od nového týdne se ale diváci mohou těšit na pořádnou dávku hokeje.

Play off začíná až čtvrtfinálem

Česká televize bude přímý přenos vysílat každý hrací den.

"Vzhledem k atraktivitě ještě dáváme přednost halovému šampionátu v atletice. Play off začíná až zápasy čtvrtfinále a u těch už nebudeme chybět," říká šéf kanálu ČT Sport Jiří Ponikelský.

Vyřazovací bitvy pak bude primárně vysílat Česká televize. Nova totiž nevlastní práva.

Podle šéfky agentury BPA Jany Obermajerové, která extralize zajišťuje marketing, měla však i Nova šanci. Vysílat dnešní a zítřejší zápas vybrané série ale odmítla.

Nova nemá vůz, nemůže vysílat

"Bohužel jsme to nemohli zajistit technicky. Ve stejné dny už vysíláme přímý přenos z Gambrinus ligy a máme jen jeden přenosový vůz," říká Marek Kindernay, programový ředitel stanic Nova Sport a Fanda.

"Před sezonou jsme dostali práva pouze na zápasy základní části. Teoreticky jsme připraveni vysílat i play off, pokud by Česká televize nemohla, můžeme ji nahradit. Nesmí se však jednat o víkend a kolizi s fotbalovou ligou. Půjčovat si externí přenosový vůz, to si nemůžeme dovolit."

Vyřazovací bitvy se tedy v televizi naplno rozjedou v pondělí ještě zápasem předkola.

Kolize s fotbalem letos zatím jen dvakrát

Česká televize bude vysílat tu sérii, ve které jeden z týmů povede 2:0 na zápasy. Pokud budou mít obě série stejný stav, dostane přednost duel Pardubice-Kladno.

Utkání začíná v 18:15 a televizní přenos kvůli fotbalovému utkání Slovácko - Dukla Praha o téměř hodinu později. V termínové listině televizních přenosů, která je už teď známa, jde ale spíše jen o výjimku.

Oproti předešlým sezonám se fanoušci nemusí bát, že by místo vrcholu české hokejové sezony dostal přednost jiný program. Z nejbližších naplánovaných přenosů začnou jen dva s "fotbalovým" zpožděním.

Rozpis nejbližších TV utkání na programu ČT Sport:

Soutěž Datum Zápas Vysílání Vhazování
Předkolo 4.3. Podle vývoje, asi Pardubice - Kladno 19:05 18:15
Předkolo 5.3. Podle vývoje 18:00 18:15
Předkolo 7.3. Podle vývoje bude upřesněno 17:10
Čtvrtfinále 8.3. Třinec - Sparta 18:00 18:15
Čtvrtfinále 9.3. Plzeň - Litvínov 19:50 19:00
Čtvrtfinále 10.3. Slavia - Soupeř z předkola 16:45 17:00
Čtvrtfinále 11.3. Zlín - Soupeř z předkola 18:00 18:15
Čtvrtfinále 12.3. Sparta - Třinec 18:00 18:15
Čtvrtfinále 13.3. Litvínov - Plzeň 17:15 17:30
Čtvrtfinále 14.3. Vítkovice/Budějovice - přidělený 17:15 17:30
Čtvrtfinále 15.3. Kladno/Pardubice - přidělený 18:00 18:15

*tučně jsou vyznačeny časy zápasů, které začnou v televizi se zpožděním kvůli fotbalové lize. Oba duely ale bude Česká televize vysílat v přímém přenosu už od začátku na svém webu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 4 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy