Píša vrací úder: Jágr je přerostlý uplakánek, já nesimuluju

Adam Sušovský Adam Sušovský
21. 12. 2012 5:00
"Jágr je přerostlý uplakánek. Dal mi úplně normální krosnu," řekl Aleš Píša Aktuálně.cz o vzájemném souboji, po kterém dostal Jaromír Jágr dvě minuty za krosček a nazval zkušeného obránce simulantem.
Je Jágr přerostlý uplakánek, nebo Píša simuluje? Hlasujte v anketě na našem facebookovém profilu.
Je Jágr přerostlý uplakánek, nebo Píša simuluje? Hlasujte v anketě na našem facebookovém profilu. | Foto: Eduard Erben

Praha - Jaromír Jágr nemá rád simulanty, a protože sám moc dobře ví, jakou váhu jeho slovo má, dává to svými výroky upřímně najevo. Po středečním utkání s Pardubicemi ale poprvé pořádně narazil.

"Jágr je uplakanej přerostlej človíček. Víc k tomu nemám co říct," řekl Aktuálně.cz zkušený obránce Aleš Píša, který čtyřicetiletou legendu ve středu vytočil k nepříčetnosti naposledy.

Morální vlastnosti u něj neexistují

O co šlo? Oba dva se potkali půl minuty před koncem zápasu v rohu hřiště, Píša šel k ledu a Jágr dostal dvě minuty za krosček, takže hostům nabídl šanci k vyrovnání.

Kladno sice vedení 5:4 nakonec udrželo, Jágr se přesto nebál použít ostřejší slova.

"Jsem nasr..., že jsem hokejista. Morální vlastnosti u některých hráčů neexistují, je to smutné. Kolik ten kluk má? 90 kilo? Dal jsem na něj hokejku a on skočil, jako bych zvedal 250 kilo na benč. Skákal jako Jarda Bába v nejlepších letech," zuřil Jágr po utkání.

I na to ale Píša odpověděl: "Nikdy jsem nesimuloval. Na to jsou v Česku jiné známé firmy," řekl a popsal moment tak, jak ho viděl ze svého pohledu.

Píša: Rozhodčí pískají. Tak ať nebrečí

"Šlo o klasický souboj v rohu hřiště. Jágr mi dal úplně normální krosnu. Za takových už jsem šel v kariéře na trestnou lavici tolikrát, že vůbec nevím, o čem se tady bavíme."

"Jágr si nejprve v extralize vymodlil, aby rozhodčí pískali. A když fauluje on, jezdí k rozhodčím brečet," dodal.

Co si myslíte vy? Je Járomír Jágr uplakánek, nebo Aleš Píša simulant? Hlasujte na našem profilu na facebooku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy