Pince v Liberci rozhodil Pavelec, za šanci ve Spartě je rád

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 1. 2013 16:50
Brankáře Marka Pince mrzelo a herně rozhodilo, že Liberec během výluky angažoval Ondřeje Pavelce.
Brankář Marek Pinc přiznal, že ho v úvodu sezony v Liberci rozhodil příchod dalšího brankáře Ondřeje Pavelce
Brankář Marek Pinc přiznal, že ho v úvodu sezony v Liberci rozhodil příchod dalšího brankáře Ondřeje Pavelce | Foto: Aktuálně.cz

Praha - V létě dřel jako kůň. Chtěl, aby mu poslední sezona v Liberci vyšla. Možná, aby dostal novou smlouvu na další roky. Ale hlavně chtěl být jasnou týmovou jedničkou.

Nakonec byl ale brankář Marek Pinc vyměněn do Sparty.

Plány mu zkřížila výluka NHL. Po nedávném neplánovaném trejdu dnes po tréninku s novým týmem řekl, že je za šanci v aktuálně lepším týmu rád a smutně přiznal, že ho na začátku sezony zklamalo liberecké vedení angažováním české reprezentační jedničky Ondřeje Pavelce.

Mrzelo mě, že Pavelce angažovali

"Bylo to pro mě zklamání," řekl Pinc. "Je to ale věc vedení. Může si koupit posilu, jakou chce. S tím jsem nic dělat nemohl."

"Mysleli jsme si, že bude jedinou posilou Láďa Šmíd, ale nakonec udělali i Ondru (Pavelce). Mrzelo mě to, bylo to těžké období. Musel jsem pouze trénovat a čekat na šanci," doplnil zkušený brankář.

Pinc se do brány Liberce vrátil až v polovině listopadu. Ani on ale mizérii Tygrů nedokázal zastavit. V osobních statistikách se nedostal nad hranici devadesáti procent úspěšnosti a s průměrem tří inkasovaných branek s ním Liberec ukončil spolupráci.

Spartou si polepším

"Je to pro mě ale nová motivace. Jsem za šanci ve Spartě rád, navíc si polepším do momentálně lepšího mužstva. Liberci v tomhle nic nevyčítám a budu si přát, aby se vyhl baráži," řekl Pinc.

Ani na Spartě ale zkušený brankář zatím nemá cestu do brankoviště otevřenou. Pozici týmové jedničky si totiž výkony v posledních zápasech vydupal donedávna úplně neznámý Slovák Marcel Melicherčík.

Tři zápasy, jeden inkasovaný gól, vychytané nájezdy v Brně a osm bodů pro Spartu. Taková je bilance borce, kterému teď musí Pinc krýt záda.

"Marcel chytal výborné zápasy. A chytat bude i v dalším utkání. Jak to bude v brankovišti dále se uvidí," krčí rameny Pinc a doufá, že šance v Holešovicích brzy přijde.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy