Pilař: Všechno je v Popradu super. Sám jsem to nečekal

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
29. 1. 2012 7:00
Český obránce si pochvaluje hlavně zdejší diváky
Všechny zápasy popradského Lva můžete sledovat na stanicích Sport 1 a Sport 2
Všechny zápasy popradského Lva můžete sledovat na stanicích Sport 1 a Sport 2 | Foto: hclev.ru

Poprad (od zvláštního zpravodaje) - Jako jediný z hokejistů nováčka soutěže Kontinentální hokejové ligy Lva Poprad se český obránce Karel Pilař zúčastnil Utkání hvězd a v soutěži se mu po loňském trápení neobyčejně daří.

Zatímco v minulé sezoně se v CSKA Moskva herně i osobně trápil, v současné sezoně nasbíral v 31 utkání 17 bodů za jednu trefu a 16 přihrávek.

K dobré náladě mu přispívá prostředí pod Tatrami, které si s manželkou a rodinou užívá, a také zdejší lidé, včetně fanoušků, kteří pravidelně zaplňují čtyřapůltisícovou kapacitu stadionu. 

"Poprad je krasný město, hlavně Tatry, prostředí je tady výborný a chodí vždycky plnej stadion. To je asi pro hokejistu nejhlavnější, hrajeme to pro diváky, když chodí, tak je to super," řekl novinářům mistr světa z roku 2001.

Čtěte také:
Netík: V KHL jsme měli být za komiky. Překvapili jsme
Čáslava: Každý si dělá co chce, na ledě vládne anarchie
Netík opouští Poprad, jde na hostování do Växjö

Karle, čím to je, že v CSKA jste se trápil a tady jste rozkvetl?
Je to příjemnej pocit, zažil jsem minulej rok sezonu na CSKA a tam lidi nechodili, ten hokej byl i jinej. Náboj tý hry nebyl takovej a tady díky těm divákům má ten zápas vždycky takovou tu šťávu.

Čekal jste to před sezonou?
Je to super, že lidi choděj a my se snažíme hrát každej zápas naplno. My jsme to slíbili před sezonou, věděli jsme, že se od nás nic moc nečeká, že je to první sezona a bude to pro nás těžký. Snažíme se ale tohle plnit a bojovat každej zápas.

Karel Pilař
Karel Pilař | Foto: hclev.ru

Vybičuje to k lepšímu výkonu Vás osobně?
Já to odjakživa tak mám, že čím víc lidí, tím jsem víc vyhecovanej. Hraje se to pro lidi a pod tím tlakem, když je to vyhrocený, nám lidi fanděj. I když třeba někdy nefanděj, ale jsou tam, tak mě ty zápasy moc bavěj a užívám si to.

Jste spokojen s dosavadními výsledky?
Je to relativní, chtěli jsme bejt určitě v play off a myslim si, že jsme strašnou spoustu bodů ztratili na začátku, když se hodně kluků rozkoukávalo. Je to jinej styl hry, zvykali jsme si na to a sehrávali se, ztratili jsme tam strašnou spoustu bodů.

Myslim si, že ten prostředek sezony byl lepší, že jsme hráli dobře, poráželi dobrý týmy. Je jenom škoda, že jsme na začátku zaspali, jinak bysme měli stále šanci na play off. Možná bysme tam i byli.

Co udělat pro to, abyste v příští sezoně postoupili?
Myslim si, že když se udrží hráči, který tady byli, stačili by tři čtyři kvalitní hráči, kteří nám chyběli v průběhu sezony, kvalita do do koncovky trošku. Byli bysme už konkurenceschopní všem týmům.

Hodně zápasů jsme vyhráli tím, že jsme to odmakali a nebyla na to potřeba nějaký velký hvězdy. Spoustu zápasů jsme ale prohráli o gól, o dva, tam by nám pomohli jeden dva střelci. Pak budeme hrát i play off.

Letos Vám ale končí smlouva. Budete tedy u toho i Vy?
Zájem pokračovat je, jsem tady moc spokojenej a líbí se mi tady. Spokojena je i manželka, líbí se tu i dětem.

Pomůže vám i to, že už jste si zvykli na překonávání časových rozdílů?
Taky se to učíme, nejdřív jsme zkoušeli žít v čase, kam přijedem, ale to nám nešlo, protože jsme přijeli, ráno jsme měli trénink nebo rozbruslení a bylo třeba o pět hodin jinak, v podstatě jsme trénovali ve tři nebo ve čtyři ráno.

Karel Pilař a Vladimír Vůjtek
Karel Pilař a Vladimír Vůjtek | Foto: hclev.ru

Biorytmus tim byl rozhozenej, časový posuny byly velký. Teď ke konci jsme začali dělat to, že žijem furt v popradským čase, chodíme později spát, ráno si přispíme. Když se vrátíme zpátky sem, tak není takový problém s adaptací, jako když jsme se snažili přizpůsobit jinejm časům.

Pojďme se vrátit k Utkání hvězd. Jak jste si ho užil?
Já jsem si to moc užil, byla to pro mě velká pocta, bylo to skvělý tam bejt a sedět v kabině s těma hvězdama. Byla to pro mě moc příjemná zkušenost a moc jsem si to užil. Párkrát jsem na hvězdách byl v Česku, ale tohle už byla fakt show toho největšího rázu.

Co Vás tam nejvíce pobavilo?
Kluci, který tam byli, už to asi znali a byli takoví uvolněný a fakt si to užili. Byla to show pro lidi a moc jsme si to užili. Co tam udělal (Michail) Anisin, to mě fakt překvapilo, já jsem se ptal (Vjačeslava) Kozlova, jestli to fakt zpívá on. Myslel jsem, že je to z playbacku a ptali se mě na to i Finové Karalahti s Niskalou, dlouho jsme tomu něvěřili, že to fakt zpíval on. Moc mě to překvapilo.  

 

Právě se děje

před 40 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy