Pilař se vrací do KHL. Za dalšími Čechy do CSKA Moskva

Red Spo, ČTK
19. 5. 2010 17:50
Český obránce podepsal roční kontrakt
Karel Pilař v reprezentaci při bitce s Radulovem
Karel Pilař v reprezentaci při bitce s Radulovem | Foto: Reuters

Moskva - Hokejový obránce Karel Pilař se po necelém roce vrací do KHL, kde bude oblékat dres slavného CSKA Moskva.

V armádním klubu podepsal roční kontrakt.

Pro dvaatřicetiletého Pilaře, jenž většinu minulé sezony odehrál v extraligovém Litvínově, půjde o třetí ruské angažmá po krátkých působeních v Magnitogorsku a týmu MVD Balašicha.

"Byly tam i jiné možnosti, ale Karel chtěl za každou cenu do Ruska, aby dokázal, že především odchod z Magnitogorsku se nestal jeho vinou a že má kvalitu na to, aby v KHL třeba ještě i několik dalších let hrál," řekl hráčův zástupce Robert Spálenka.

Čtěte také: Marek si na MS vyjednal angažmá.Dohodl se s CSKA Moskva

Důležitou roli v Pilařově rozhodování sehrál také fakt, že v klubu vzniká malá česká kolonie. Kromě něho se s klubem dohodli na smlouvě také další bek Petr Čáslava a útočník Jan Marek, v týmu má navíc působit i jiný forvard Tomáš Netík. "Jednání byla komplikovaná a zdlouhavá, ale vše se podařilo, Marek podepsal na rok, Čáslava na dva," přiblížil Spálenka.

Právě Markova dohoda s klubem zvýšila Pilařovu touhu hrát právě v CSKA. "Karel si s Honzou Markem herně i lidsky velmi dobře sedí, takže Karel už se na to angažmá i proto moc těší," řekl Spálenka.

Do třetice všeho dobrého?

Pilař přitom nemá s ruskými kluby z minulosti příliš dobré zkušenosti; Magnitogorsk musel předčasně opustit po 24 utkáních sezony 2008/09, vedení Balašichy minulé léto během testování nepřesvědčil a nebyla mu nabídnuta smlouva.

"Do Ruska se těším. CSKA Moskva je kvalitní klub s velkou historií, pohybuje se kolem něj řada významných osobností. Věřím, že budu týmu prospěšný," prohlásil Pilař.

Světový šampion z roku 2001, který hájil také barvy Toronta v zámořské NHL, odehrál během minulého ročníku za Litvínov včetně play off celkem 41 utkání, v nichž si připsal 26 bodů za šest branek a 20 finálních přihrávek. V české nejvyšší soutěži oblékal dříve také dres pražské Sparty.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy