30. 11. 2009 8:03
Anaheim - Phoenix 2:3pp
Robert Lang
Robert Lang | Foto: Reuters

Anaheim - Český hokejový útočník Robert Lang v nedělním utkání NHL dvěma přihrávkami přispěl k vítězství Phoenixu 3:2 v prodloužení na ledě Anaheimu. Z obou jeho asistencí vytěžil gól obránce James Vandermeer.

Ten nejprve ve 46. minutě po Langově střele dorážkou vyrovnal na 1:1, v druhé minutě nastaveného času pak proměnil Langovu přihrávku ve vítězný gól.

Platnost rozhodující trefy musel potvrdit až rozhodčí u videa, aby vyloučil, že Vandermeerovu střelu před brankou netečoval spoluhráč vysokou hokejkou.

Kojoti přitom mohli získat dva body už v základní hrací době, necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny však ztratili vedení 2:1.

"Ale nepoložilo nás to. Věděli jsme, že v prodloužení se může stát cokoliv. Takže jsme ještě zabojovali a vyplatilo se nám to," radoval se hrdina večera Vandermeer, který předtím v 337 zápasech vstřelil dohromady jen dvacet gólů.

Kačeři přerušili sérii tří výher, se ziskem bodu ale nakonec byli spokojeni.

"Musíme to brát pozitivně. Našli jsme cestu, jak v posledních dvou minutách za nepříznivého stavu vytěžit bod. Zápas se nevyvíjel podle našich představ. Víme, v čem jsme chybovali a co jsme udělali dobře," uvedl brankář Jean-Sebastien Giguere.

V druhém nedělním zápase zvítězili hokejisté San Jose ve Vancouveru 4:2, připsali si čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů a se ziskem 40 bodů vedou tabulku celé NHL.

Žraloci od 27. minuty dlouho hájili těsné vedení 2:1, náskok navýšili teprve v 58. minutě, kdy během 13 sekund vstřelili dva góly. Domácí pak už stihli skóre jen lehce zkorigovat.

Důležitý druhý gól vstřelil Dan Boyle, když potrestal nedisciplinovanost hráčů Canucks a využil třetí po sobě jdoucí přesilovou hru. Asistenci si připsal Joe Thornton, který tak bodoval už v osmi zápasech v řadě, během nichž získal 15 bodů.

Vancouver - San Jose 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
2. Wellwood, 60. Hansen - 13. F. McLaren, 27. Boyle, 58. Malhotra, 58. McGinn.

Anaheim - Phoenix 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
26. Getzlaf, 59. Ryan - 46. a 62. Vandermeer (na obě Lang), 51. Lombardi.