Phoenix vyrovnal těsně před koncem, padl v nájezdech

23. 2. 2008 9:36
Radim Vrbata zařídil proti Coloradu úvodní gól
Radim Vrbata poslouchá instrukce svého kouče Wayna Gretzkyho.
Radim Vrbata poslouchá instrukce svého kouče Wayna Gretzkyho. | Foto: Reuters

Phoenix - Hokejisté Phoenixu dokázali v zápase NHL proti Coloradu vyrovnat tři vteřiny před koncem na 2:2, ale Cody McLeod zařídil výhru Avalanche v samostatných nájezdech.

"Kojoti" šli do vedení po deseti minutách hry zásluhou českého útočníka Radima Vrbaty. Ten v přesilovce pěti proti třem vypálil z levého kruhu a Steven Reinprecht už pak měl s dorážkou puku několik deset centimetrů před brankovou čarou snadnou práci.

Jenže Colorado ještě do konce první třetiny stačilo vyrovnat - Paul Stastny se vrátil do sestavy Lavin a hned se uvedl gólem. Ve druhé části pak otočil skóre slovenský útočník Marek Svatoš.

Zedník byl po tragédii zvědavý. Viděl záznam. Naposledy

Ale necelé tři vteřiny před koncem normální hrací doby vyrovnal při hře bez brankáře střelou od modré Derek Morris a zařídil pro Phoenix alespoň bod.

V prodloužení totiž gól nepadl a samostatné nájezdy nakonec ovládli hráči Colorada, i když k tomu potřebovali dvanáct sérií. Přerušili tak pětizápasovou šňůru bez vítězství a v tabulce Západní konference se posunuli o jeden bod před Coyotes na deváté místo.

Detroit bez Haška padl v Calgary

Lídři NHL z Detroitu nedali na ledě Calgary Flames branku a prohráli 1:0. Finský gólman Miikka Kiprusoff si připsal první nulu v této sezoně, když pochytal všech 38 střel Rudých křídel.

Rozhodující gól vstřelil už v první třetině se štěstím domácí centr Alex Tanguay, jeho nahození před Osgooda se odrazilo od obránce až za brankovou čáru.

Ani asistence českého útočníka Aleše Hemského nestačila Edmontonu v zápase s Dallasem. Stars přestříleli Olejáře 5:2, když si dva góly připsal Jere Lehtinen.

Dallas - Edmonton 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 26. a 45. Lehtinen, 17. Eriksson, 38. Morrow, 59. Modano - 48. Penner (Hemský), 55. Glencross.

Calgary - Detroit 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Tanguay.

Phoenix - Colorado 2:3 SN (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 11. Reinprecht (Vrbata), 60. Morris - 15. P. Stastny, 30. Svatoš, rozhodující nájezd McLeod.

Anaheim - St.Louis 2:1 PP (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 45. Selänne, 61. Pählsson - 43. R. Johnson.