Petružálek zase zářil, uťal sérii proher Chabarovsku

21. 11. 2012 11:57
Český útočník Amuru Chabarovsk přispěl k výhře nad Novokuzněckem dvěma góly a asistencí.
Jakub Petružálek.
Jakub Petružálek. | Foto: CPA - Eduard Erben

Moskva - Dvěma góly a jednou asistencí pomohl český útočník Jakub Petružálek k výhře hokejistů Chabarovsku 5:1 nad Novokuzněckem. Amur, který před utkáním propustil slovenského brankáře Jána Lašáka, zvítězil v Kontinentální lize po šesti nezdarech.

Petružálek je nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži. Po dnešku má na kontě 13 branek a 15 asistencí a v pořadí kanadského bodování se posunul na čtvrté místo.

Proti Novokuzněcku se v druhé třetině trefil dvakrát během necelých čtyř minut, v obou případech využil přesilovou hru. Na čtvrtý gól domácího mužstva pak v závěrečném dějství přihrál Finu Lindgrenovi.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Novokuzněck 5:1 (Petružálek 2+1), Čeljabinsk - Barys Astana 0:3, Jekatěrinburg - Chanty-Mansijsk 1:2 po sam. nájezdech (za hosty Trončinský 0+1), Magnitogorsk - Omsk 1:2, Ufa - Spartak Moskva 4:1,

16:00 Kazaň - Dinamo Riga, Nižněkamsk - Doněck, Petrohrad - Čerepovec,

16:30 CSKA Moskva - Jaroslavl,

19:00 Lev Praha - Atlant Mytišči, Slovan Bratislava - Nižnij Novgorod.