Kašpar s Nedorostem rozhodli o výhře Doněcku

13. 12. 2013 22:10
Hokejový útočník Jakub Petružálek z Chabarovsku ukončil po sedmi zápasech KHL svou sérii bez gólu. Český reprezentant v pátek rozhodl o výhře Amuru 3:2 na ledě Chanty Mansijsku.
Lukáši Kašparovi se dneska dařilo - ilustrační foto.
Lukáši Kašparovi se dneska dařilo - ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Čeští hokejisté Lukáš Kašpar a Václav Nedorost se v KHL celkově třemi góly podíleli na výhře Doněcku 5:3 nad Podolskem. Kašpar se trefil dvakrát a připsal si ještě asistenci, Nedorost skóroval jednou.

Mistru světa z roku 2010 Kašparovi se podařilo vstřelit dva góly v jednom utkání poprvé v sezoně. Nejprve v první třetině vyrovnal na 1:1 a poté ve třetí části zaznamenal vítězný čtvrtý gól Donbassu. V závěru ještě nahrál Kiiskinenovi na pečetící pátou branku.

Konečně se trefil také Petružálek

Jakub Petružálek z Chabarovsku ukončil po sedmi zápasech sérii bez gólu a rozhodl o výhře Amuru 3:2 na ledě Chanty Mansijsku. Český reprezentant vstřelil vítězný gól v 54. minutě, kdy překonal gólmana Jugry bekhendem z bezprostřední blízkosti. Osmadvacetiletý útočník, jenž chce z Chabarovsku kvůli zpožďujícím se výplatám odejít, se trefil potřinácté v sezoně.

Mezi střelce se dnes zapsal také Michal Vondrka, jenž přispěl gólem k cennému vítězství Slovanu Bratislava 5:4 na ledě CSKA Moskva. Svěřenci českého trenéra Miroslava Čady nastříleli všech pět branek během necelých 14 minut ve druhé třetině.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Novokuzněck 3:2, Barys Astana - Novosibirsk 3:4, Chanty-Mansijsk - Chabarovsk 2:3 (Trončinský 0+1 - Petružálek 1+0), Jekatěrinburg - Vladivostok 5:2, CSKA Moskva - Slovan Bratislava 4:5 (za hosty Vondrka 1+0, Škoula 0+1), Čerepovec - Ufa 5:3 (za domácí Čáslava0+1), Jaroslavl - Nižněkamsk 2:4, Atlant Mytišči - Magnitogorsk 0:1, Spartak Moskva - Kazaň 1:2, Dinamo Minsk - Dynamo Moskva 2:4 (za domácí Krajíček 0+1), Doněck - Viťaz Podolsk 5:3 (za domácí Kašpar 2+1, Nedorost 1+0), Dinamo Riga - Čeljabinsk 2:0, Záhřeb - Nižnij Novgorod 0:1 po sam. nájezdech.