Petrohrad prohrál v Záhřebu, Červenka se dotáhl na Kováře

24. 9. 2013 22:45
Roman Červenka se bodově dotáhl na nejlepšího Čecha v produktivitě KHL Jana Kováře, na výhru tak však SKA nestačilo. | Foto: CPA

Záhřeb - Útočník Roman Červenka pomohl gólem a přihrávkou hokejistům Petrohradu vybojovat alespoň bod na ledě nováčka Kontinentální ligy Záhřebu.

Nejlepší tým soutěže v Chorvatsku překvapivě prohrával už 1:3, nakonec Medveščaku podlehl 3:4 po samostatných nájezdech. Po úvodní sérii sedmi vítězství Petrohrad utrpěl druhou porážku za sebou.

Červenka v 54. minutě po rychlé akci a přihrávce Alexeje Ponikarovského snížil na 2:3 a vzápětí asistoval u vyrovnávací branky Ilji Kovalčuka.

Ruská hvězda se postarala už ve druhé minutě také o první gól zápasu. Český útočník skóroval i v rozstřelu, v němž byli ale nakonec úspěšnější domácí.

Červenka zaznamenal pátý gól a sedmou přihrávku v sezoně a s 12 body se dotáhl na nejproduktivnějšího českého hráče v KHL Jana Kováře z Magnitogorsku, jenž má stejnou bilanci. Kovář odehrál o zápas méně.

Výsledky:

Čerepovec - Chabarovsk 1:0, Viťaz Podolsk - CSKA Moskva 3:2, Záhřeb - Petrohrad 4:3 po sam. nájezdech (za hosty Červenka 1+1).