Petrohrad přetlačil v souboji nejlepších Jokerit a přerušil jeho vítěznou sérii

21. 10. 2017 19:15
KHL nabídla souboj nejúspěšnějších celků letošního ročníků, ve kterém Petrohrad zdolal Jokerit 4:3 v prodloužení. Do dalších zápasů zasáhlo několik českých hráčů.
Ilja Kovalčuk a jeho Petohrad doma zdolali helsinský Jokerit.
Ilja Kovalčuk a jeho Petohrad doma zdolali helsinský Jokerit. | Foto: ČTK

Moskva - Souboj nejlepších týmů Kontinentální hokejové ligy vyhrál Petrohrad, který doma porazil Jokerit Helsinky 4:3 v prodloužení a přerušil jeho sérii 15 výher. Obhájce Gagarinova poháru bodoval i v 25. utkání v sezoně a opět prodloužil svoji rekordní šňůru.

Petrohrad sice v zápase třikrát prohrával o jeden gól, ale vždy dokázal vyrovnat. V 58. minutě si Sergej Kalinin v přesilovce vynutil prodloužení a v něm rozhodl už po minutě hry kapitán Pavel Dacjuk. Petrohrad má v čele soutěže náskok už 16 bodů.

Útočník Lukáš Radil dvěma asistencemi pomohl Spartaku Moskva porazit 4:3 Chanty-Mansijsk, v jehož dresu si připsal jednu přihrávku Ondřej Vitásek. Obránce Jakub Nakládal asistoval u vítězné branky Jaroslavle, která vyhrála 3:2 v prodloužení na ledě CSKA Moskva. Lídr Tarasovovy divize prohrál po sérii devíti vítězství.

Dominik Furch vychytal Omsku vítězství 3:1 v Čerepovci, kde kryl 23 střel domácích hráčů.

Kontinentální hokejová liga:

Kunlun Red Star - Vladivostok 1:2 po sam. nájezdech, Spartak Moskva - Chanty-Mansijsk 4:3 (Radil 0+2 - Vitásek 0+1), CSKA Moskva - Jaroslavl 2:3 v prodl. (za hosty Nakládal 0+1), Čerepovec - Omsk 1:3, Nižnij Novgorod - Barys Astana 3:4 v prodl., Petrohrad - Jokerit Helsinky 4:3 v prodl., Viťaz Podolsk - Dynamo Moskva 1:5.

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna.

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.