Ton svůj gól na Spartě neslavil: Nepřišlo mi to vhodné

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
19. 11. 2014 8:00
Petr Ton se při návratu na Spartu v dresu Brna přičinil o výhru svého týmu 2:1 jedním gólem.
Petr Ton slavil svůj gól jen decentně
Petr Ton slavil svůj gól jen decentně | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Po dlouhých jedenácti letech, která strávil nepřetržitě ve Spartě, se Petr Ton vrátil na led holešovického celku jako soupeř. Nebyl to pro něj jednoduchý zápas, ale nakonec si ho skvěle vychutnal.

Vyrovnávacím gólem se podílel na vítězství Komety 2:1 a navíc si užil bouřlivých ovací sparťanských fanoušků, kteří budou klubovou legendu a rekordmana nosit ve svých srdcích už navždy.

"Hrozně mě to dojalo a bylo mi skoro do breku. Kdybych zůstal na ledě ještě trochu déle, tak by i asi nějaká slza ukápla," přiznal po utkání jednačtyřicetiletý kanonýr.

V jakém jste byl bezprostředně před tímto speciálním zápasem rozpoložení?
"Nebudu zastírat, že v noci před zápasem jsem toho moc nenaspal, v autobuse jsem taky moc nezabral, i když jsem se snažil. Nebudu machrovat, byl jsem hodně nervozní."

Jaké pro vás bylo samotné utkání? Přemýšlel jste ještě na ledě nad tím, že nastupujete vlastně proti 'svým'?
"Jak se začne hrát a člověk se dostane do nějaké únavy, do laktátu, tak jsem neměl čas nad tím přemýšlet. Bylo to hodně vyrovnané a bojovné utkání, všichni hráli nadoraz. Bylo to hodně denfenzivní utkání, takže šancí se tolik neurodilo, ale jsem strašně rád, že jsme vyhráli. Je to pro mě v tuto chvíli, kdy jsem přijel na Spartu jako soupeř, to nejlepší, co může být.

Sparťanští fanoušci vás po utkání vytleskali, přestože jste se výrazně podílel na porážce jejich týmu. Překvapila vás jejich reakce?
"Hodně, doopravdy. Chtěl bych lidem poděkovat, hrozně mě to dojalo a bylo mi skoro do breku. Kdybych zůstal na ledě ještě trochu déle, tak by i asi nějaká slza ukápla. Z tohoto důvodu jsem se sem zase na druhou stranu těšil. Věděl jsem, že drtivá většina lidí stála při mně, mají mě za ta léta hodně rádi a jsem rád, že jsem v tom hokeji zanechal nějakou stopu."

Ve druhé třetině jste vyrovnával na 1:1. Popište svou důležitou trefu.
"Byl takový šťastný gól, ale já se štěstím dávám většinu svých gólů. Snažil jsem se uvolnit v souboji jeden na jednoho, pak se ke mně odrazil puk a já to chtěl nacpat co nejvíc pod víko. Brankář tam byl, moc jsem to nezvedl, ale se štěstím to prošlo a dokutálelo se to za čáru."

Po vstřelené brance jste se však vůbec neradoval. Co vám v té chvíli problesklo hlavou?
"Přiznám se, že jsem nemyslel na to, že bych tady dal gól. Je to pro mě domovský stánek a prožil jsem tady půl kariéry. Dělat radostná gesta, alespoň podle mého, nebylo v tu chvíli vhodné. Uvnitř jsem byl ale hodně, hodně šťastný."

Neberete ten svůj úspěšný návrat jako jakousi satisfakci vzhledem k těm okolnostem, za jakých jste v létě odešel?
"V žádném případě, já sem hlavně šťastný za tu výhru, protože momentálně kopu za jiný tým. Ale když jsem se vrátil sem do haly, viděl známé obličeje, viděl lidi, jak mi přejou, tak jsem si uvědomil, že jsem měl fanoušky na obou stranách. Komu se poštěstí mít na své straně domácí i hostující fanoušky... Byl jsem z toho utkání nervozní, bál jsem se, ale to je to, proč se člověk snaží hokej hrát a bavit sebe i lidi. Samozřejmě se nezavděčím všem a hodně lidí to moje rozhodnutí probíralo, ale byl to můj sportovní cíl, abych se dostal do týmu, který má o mne zájem."

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy