Petr bude ve Vítkovicích od nové sezony hlavní kouč i manažer

ČTK ČTK
15. 3. 2016 14:27
Kouč reprezentační dvacítky bude současně zastávat i funkci generálního manažera.
Jakub Petr
Jakub Petr | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava - Hokejisty Vítkovic od příští sezony nově povede dosavadní asistent trenéra Jakub Petr. Kouč reprezentační dvacítky bude současně zastávat i funkci generálního manažera. Podle webu ostravského klubu podepsal novou víceletou smlouvu.

Dvaačtyřicetiletý Petr převezme tým od Ladislava Svozila, který povede Vítkovice ještě v závěrečných dvou utkáních skupiny o záchranu v extralize. Od příštího ročníku už bude šéfem střídačky Petr, o Svozilově budoucnosti zatím rozhodnuto není.

"Personální otázky týkající se složení realizačního týmu se budou řešit po sezoně. Prozatím byl jmenován hlavní trenér, od toho se bude odvíjet ostatní," řekl ČTK mluvčí klubu Zdeněk Janiurek.

Petrovi k trenérské práci ve Vítkovicích a u reprezentační dvacítky nově přibude i zodpovědnost za výběr hráčů do kádru ostravského áčka. Vedení klubu ho totiž zároveň jmenovalo generálním manažerem, kterým byl doposud Petr Husička. Nic se nemění na tom, že vedle klubu se Petr bude nadále věnovat v plném rozsahu i svému angažmá u národního celku do dvaceti let.

Ještě před koncem sezony Vítkovice kromě Petra prodloužily kontrakt rovněž se slovenským obráncem Karolem Slobodou.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 7 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy