Kdo je Petr Pavelec? Čeští a slovenští reportéři mě baví svými bludy, říká Tatar

David Janeczek David Janeczek
16. 2. 2016 15:56
Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar se na své oficiální facebookové stránce podělil s fanoušky o zajímavé otázky, které slýchává od českých a slovenských reportérů v Severní Americe.
Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. | Foto: Reuters

Detroit/Praha - Slovenský útočník Detroitu Red Wings Tomáš Tatar si na své oficiální facebookové stránce postěžoval na neprofesionalitu českých a slovenských reportérů působících v zámořské NHL. Pětadvacetiletý střelec se fanouškům pochlubil některými perlami, na které musel při rozhovorech reagovat.

Spoluhráč Petra Mrázka se při rozhovoru ocitl v koncích třeba právě při zmínce o českém gólmanovi. "Celou sezonu vás drží český brankář Petr Pavelec," přišel s konstatováním jeden nejmenovaný reportér, který očividně spletl dohromady jméno Petra Mrázka a příjmení Ondřeje Pavelce z Winnipegu. 

Každý serióznější hokejový fanoušek také ví, že po minulé sezoně odešel z Detroitu po devíti letech trenér Mike Babcock do Toronta. Ale Tatar od nejmenovaného reportéra slyšel otázku "Co říkáte na nového trenéra Babcocka?"

Novinář měl navíc tu smůlu, že se Tatar s novým koučem Jeffem Blashillem, který přišel z Grand Rapids, dobře zná, neboť jej vedl na farmě v sezoně 2012/13, po které se Tatar naplno usadil v prvním týmu Detroitu. Takže pro slovenského forvarda zdaleka nebyl "novým trenérem."

Pomyslnou třešničkou na dortu však byla závěrečná otázka zda-li je ještě Tomáš Tatar v kabině. Reportér jednoduše zaměnil Tatara s dalším slovenským Tomášem v týmu Jurčem.

V diskuzi pod příspěvkem Tatar fanouškům slibuje, že další takový podobný rozhovor natočí, aby se "pobavili" i oni.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy