Kdo je Petr Pavelec? Čeští a slovenští reportéři mě baví svými bludy, říká Tatar

David Janeczek David Janeczek
16. 2. 2016 15:56
Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar se na své oficiální facebookové stránce podělil s fanoušky o zajímavé otázky, které slýchává od českých a slovenských reportérů v Severní Americe.
Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. | Foto: Reuters

Detroit/Praha - Slovenský útočník Detroitu Red Wings Tomáš Tatar si na své oficiální facebookové stránce postěžoval na neprofesionalitu českých a slovenských reportérů působících v zámořské NHL. Pětadvacetiletý střelec se fanouškům pochlubil některými perlami, na které musel při rozhovorech reagovat.

Spoluhráč Petra Mrázka se při rozhovoru ocitl v koncích třeba právě při zmínce o českém gólmanovi. "Celou sezonu vás drží český brankář Petr Pavelec," přišel s konstatováním jeden nejmenovaný reportér, který očividně spletl dohromady jméno Petra Mrázka a příjmení Ondřeje Pavelce z Winnipegu. 

Každý serióznější hokejový fanoušek také ví, že po minulé sezoně odešel z Detroitu po devíti letech trenér Mike Babcock do Toronta. Ale Tatar od nejmenovaného reportéra slyšel otázku "Co říkáte na nového trenéra Babcocka?"

Novinář měl navíc tu smůlu, že se Tatar s novým koučem Jeffem Blashillem, který přišel z Grand Rapids, dobře zná, neboť jej vedl na farmě v sezoně 2012/13, po které se Tatar naplno usadil v prvním týmu Detroitu. Takže pro slovenského forvarda zdaleka nebyl "novým trenérem."

Pomyslnou třešničkou na dortu však byla závěrečná otázka zda-li je ještě Tomáš Tatar v kabině. Reportér jednoduše zaměnil Tatara s dalším slovenským Tomášem v týmu Jurčem.

V diskuzi pod příspěvkem Tatar fanouškům slibuje, že další takový podobný rozhovor natočí, aby se "pobavili" i oni.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy