Pět gólů za čtyři minuty. Hokejisté Prostějova v první lize předvedli nevídaný kousek

Rudolf Černík
25. 9. 2019 21:30
Prohrávali v Sokolově 0:1, pak však hokejisté Prostějova zvládli v utkání první ligy bleskový obrat.
Hokejisté Prostějova slaví jeden ze svých devíti gólů v dnešním duelu první ligy na ledě Sokolova | Foto: ČTK

V čase 9:48 vyrovnal na ledě nováčka Matěj Novák. Za 41 vteřin už Jestřábi po trefě Václava Meidla vedli. A po pouhých 14 sekundách to bylo 3:1 pro hosty, když se prosadil Marek Račuk.

Prostějov nasázel protivníkovi tři góly za neuvěřitelných 55 vteřin.

Z domácí branky odjel Ondřej Kuchař a nahradil ho David Fečo.

Prostějovskou smršť to však nezastavilo.

Fečo udržel svůj brankářský štít neposkrvněný jen dvě minuty a dvě vteřiny, překonal ho Lukáš Žálčík. A stejný hráč přidal po minutě a devíti sekundách další gól.

Pátý za čtyři minuty a šest vteřin.

Další trefy už 780 diváků v prvním dějství nevidělo, přesto si gólů užilo ještě vrchovatě. Prostějov nakonec zvítězil v Sokolově 9:3 a v tabulce je desátý s deseti body. Poražení napočítali zatím body tři a patří jim čtrnáctá pozice.

Překvapením 7. kola druhé nejvyšší soutěže bylo dění na českobudějovickém ledě, kde favorizovaný Motor dostal šest branek od Litoměřic a podlehl 2:6.

V čele tabulky je Poruba, která doma zdolala Benátky nad Jizerou 5:1 a je stále stoprocentní.

7. kolo první hokejové Chance ligy:

Sokolov - Prostějov 3:9 (1:5, 1:2, 1:2)

Branky: 4. Stříbrný, 33. Kverka, 42. M. Zadražil - 10. a 54. M. Novák, 11. a 40. V. Meidl, 11. a 22. Račuk, 13. a 14. Žálčík, 54. L. Krejčík. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Horažďovský, Hnát. Vyloučení: 4:6, navíc Husa (Prostějov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 780.

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.