Penguins podepsali smlouvu s Dominikem Uhrem

Sport Sport
17. 7. 2015 16:40
Po Dominiku Simonovi podepsal s Penguins smlouvu také jeho jmenovec Uher.
Dominik Uher už v minulé sezoně okusil NHL.
Dominik Uher už v minulé sezoně okusil NHL. | Foto: ČTK

Pittsburgh - Další český hráč si na přípravném kempu Pittsburghu vysloužil se slavným klubem smlouvu. Po Dominiku Simonovi (více zde) totiž Penguins nabídli smlouvu také Dominikovi Uherovi.

Dvaadvacetiletý český útočník, kterého v roce 2011 draftoval jako 144. v pořadí právě Pittsburgh, v pátek podepsal se slavným klubem dvoucestný jednoletý kontrakt na 575 000 dolarů.

Ostravský rodák Uher poslední tři sezony hrál na farmě Pittsburghu ve Wilkes-Barre a v minulé sezoně dvakrát nakoukl do slavné NHL. V minulém ročníku Uher nasbíral 26 bodů v 72 zápasech AHL.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy