Pavelec vychytal Pantery, Chicago konečně padlo

9. 3. 2013 7:34
Ondřej Pavelec.
Ondřej Pavelec. | Foto: Reuters

Denver - Hokejisté Colorada porazili v pátečním utkání NHL Chicago 6:2 a ukončili tak rekordní sérii Blackhawks, kteří 24 zápasů v řadě neprohráli v základní hrací době.

Avalanche, kteří vyhráli pouze jediný z předchozích sedmi duelů, rozhodli o svém triumfu čtyřmi góly ve druhé třetině. Hlavní zásluhu na něm měl Matt Duchene, jenž vstřelil gól, na další tři přihrál a vytvořil si zápasové maximum v kariéře.

Asistenci u jednoho ze dvou gólů Chicaga si připsal český útočník Michael Frolík. Naopak Milan Hejduk v sestavě Avalanche zcela chyběl, když kvůli zranění trupu vynechal už třetí zápas za sebou.

Povedený večer prožil brankář Ondřej Pavelec, který 38 zákroky pomohl Winnipegu k výhře na ledě floridských "Panterů" 3:2 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil v 65. minutě Dustin Byfuglien.

Statistika NHL:

New York Rangers - Ottawa 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Branky: 12. Nash, 18. B. Richards - 7. Z. Smith, 11. Wiercioch (M. Michálek), 56. Silfverberg. Střely na branku: 35:39. Diváci: 17.200.

Florida - Winnipeg 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 20. Huberdeau, 46. Matthias - 3. Ladd, 18. Wheeler, 65. Byfuglien. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 40 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Střely na branku: 40:28. Diváci: 16.442.

Colorado - Chicago 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)

Branky: 17. Stastny, 25. Duchene, 25. Mitchell, 31. O'Reilly, 34. McGinn, 56. Parenteau - 6. Toews, 49. Bickell (Frolík). Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.007.

Nashville - Edmonton 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Branky: 45. a 57. Wilson, 7. Hornqvist, 19. Legwand, 21. Clune, 39. Boychuk (Erat). Střely na branku: 34:24. Diváci: 17.277.

Anaheim - Calgary 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 2. Winnik, 34. Ryan, 36. Souray, 57. Getzlaf. Střely na branku: 24:29. Diváci: 15.839.

1. Vancouver 23 11 6 6 64:63 28
2. Minnesota 22 11 2 9 52:56 24
3. Calgary 22 9 4 9 61:73 22
4. Colorado 23 9 4 10 59:67 22
5. Edmonton 24 8 5 11 54:71 21