Pavelec vychytal další výhru, Sobotka třikrát přihrával

1. 12. 2010 8:25
Chicago - St. Louis 7:5, Toronto - Tampa Bay 3:4

Praha - Český hokejový brankář Ondřej Pavelec vychytal v NHL své Atlantě již šesté utkání v řadě. Trashers tentokrát uspěli na ledě Colorada, když vyhráli 3:2 po prodloužení.

Pavelec tak vytvořil nový klubový rekord Atlanty. V šesti utkáních obdržel jen pět gólů a v Coloradu držel dvě třetiny čisté konto. Atlanta vedla 1:0, pak ale domácí dvakrát skórovali.

Fleischmann se v NHL stěhuje do Hejdukova Colorada
Pittsburgh vyhrál posedmé v řadě. Odnesli to Rangers

Hosté dokázali v závěru vyronat a v nastavení rozhodl Stewart. Za Colorado si připsal jednu přihrávku na gól Milan Hejduk a je stále nejproduktivnějším Čechem.

Slovenský útočník Tomáš Kopecký byl jednou z hlavních hvězd utkání mezi domácím Chicagem a St. Louis Blues.

V zápase si připsal gól a tři asistence a divokou přestřelku i díky němu nakonec zvládli lépe Blackhawks, když zvítězili 7:5. Dvakrát se mezi střelce zapsali Jonathan Toews a Patrick Kane.

V počtu asistencí se slovenskému pravému křídlu vyrovnal český útočník St. Louis Vladimír Sobotku, který byl rovněž u tří branek.

V dalším zápase Toronto doma podlehlo Tampě 3:4 a Nashville si poradi doma s Phoenixem poměrem 3:0.

Toronto - Tampa Bay 3:4 v prodl.
(1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 32. a 48. Kulemin (na první T. Kaberle), 2. Versteeg - 49. a 60. St. Louis, 26. Malone, 62. Gagne. Střely na branku: 25:39. Diváci: 19.063.

Nashville - Phoenix 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 4. Weber, 33. O'Reilly, 60. Tootoo. Střely na branku: 23:33. Diváci: 14.333.

Colorado - Atlanta 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 42. Duchene, 51. Jones (Hejduk) - 11. Peverley, 54. Byfuglien, 62. Stewart. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 31 střel inkasoval dva góly a úspěšnost zásahů měl 93,5 procenta. Střely na branku: 31:31. Diváci: 12.131.

Chicago - St. Louis 7:5 (2:1, 3:1, 2:3)
Branky: 30. a 56. Toews, 32. a 54. Kane, 5. Kopecký, 20. Sharp, 23. Brouwer - 17. Berglund (Sobotka), 38. Brewer (Sobotka), 44. Pietrangelo (Sobotka), 47. Boyes, 58. Backes. Střely na branku: 24:26. Diváci: 21.140.

San Jose - Detroit 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky: 10. Heatley, 25. Ferriero, 58. Clowe - 23. a 48. Zetterberg, 5. Cleary, 9. Dacjuk, 40. Eaves. Střely na branku: 28:29. Diváci: 17.562.