Pavelec v ráži. Vychytal už šestou výhru v řadě

27. 3. 2015 7:03
Výsledky hokejové NHL. Ondřej Pavelec vychytal další výhru Winnipegu, David Krejčí se vrátil do hry.
Ondřej Pavelec přijíma gratulace od Jacoba Trouby
Ondřej Pavelec přijíma gratulace od Jacoba Trouby | Foto: Reuters

New York - Další skvělý výkon podal v hokejové NHL brankář Ondřej Pavelec. Ve čtvrtek vychytal už šestou výhru v řadě, když díky 39 zásahům dovedl Winnipeg k vítězství 5:2 nad Montrealem. Po jedné asistenci si v utkání připsali útočníci Michael Frolík a Jiří Tlustý.

Pavelec během úspěšné série ani jednou neinkasoval více než dva góly, dohromady v šesti zápasech kapituloval jen sedmkrát a počtvrté byl vyhlášen první hvězdou večera. V duelu s Montrealem podržel svůj tým zejména v prvních dvou třetinách, v nichž Canadiens přestříleli Winnipeg v poměru 31:13, ale na ukazateli skóre svítil po 40 minutách stav 4:1 pro domácí.

"Celou první třetinu jsme byli za soupeřem o krok pozadu, ale naštěstí nejlepším hráčem na ledě byl náš brankář. Jen díky němu jsme první třetinu přežili bez inkasovaného gólu," chválil českého gólmana trenér Winnipegu Paul Maurice. A přidat se musel i jeho protějšek Michel Therrien. "Chytal neuvěřitelně. Byl rozdílovým hráčem celého utkání," řekl. Poklonu Pavelcovi vysekl i brankář Montrealu Dustin Tokarski. "Stavěl se tam na hlavu. Podal grandiózní výkon."

"První třetinu jsme neodehráli podle představ, ale přežili jsme. A pak jsme dali první gól, což byla obrovská vzpruha. Pak jsme byli minutu od minuty lepší," popsal utkání Pavelec. "Našli jsme způsob, jak porazit jeden z nejlepších týmů ligy, takže musíme být spokojeni. Já se teď cítím dobře. Ale víte, jak to je. Jednou jste dole, jednou nahoře. Čeká nás ještě sedm zápasů a máme před sebou ještě spoustu práce, chceme-li postoupit do play off," uvedl sedmadvacetiletý rodák z Kladna.

Jets každopádně poprvé od sezony 2006-07, kdy klub ještě sídlil v Atlantě, získali 90 bodů a trochu si upevnili pozici v elitní osmičce Západní konference. Na sedmém místě mají tříbodový náskok před devátým Calgary, Flames však disponují jedním zápasem k dobru.

Krejčí měl dvě asistence

Povedený návrat do sestavy Bostonu po zranění kolena prožil David Krejčí. Český útočník, který od 20. února vynechal patnáct zápasů, přihrál v duelu s Anaheimem na oba góly Bruins, kteří ale nakonec prohráli 2:3 v prodloužení. Ducks přitom vyrovnali na 2:2 až při power play 39 sekund před třetí sirénou, o jejich vítězství pak rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Ryan Getzlaf.

"Užil jsem si to," řekl Krejčí, který nastoupil nezvykle na pravém křídle ve formaci s Patricem Bergeronem a Bradem Marchandem. "Jsou věci, na kterých jako křídlo ještě musím zapracovat. Byl to trošku nezvyk. Ale myslím, že jsem neodehrál špatný zápas. I když vím, že můžu zahrát lépe."

Trenér domácích Claude Julien se po zápase rozčiloval kvůli vyrovnávacímu gólu, který si díky úspěšné teči připsal Corey Perry. Podle Juliena ale předtím nedovoleně atakoval brankáře Tuukku Raska. "Byl to bezpochyby faul a je to jeden z hlavních důvodů, proč jsme dnes prohráli. S tím se člověk těžko smiřuje," uvedl Julien.

Boston si připsal šestou porážku v řadě a nevyužil šanci vrátit se do elitní osmičky v tabulce Východní konference. Bruins pouze bodově dohnali osmou Ottawu, která po sérii sedmi výher podlehla 1:5 New York Rangers. Ti se stali prvním týmem, který si oficiálně zajistil účast v play off.

Rangers už jsou v play off

Rozhodující náskok získali Rangers už v první třetině, kterou vyhráli 3:1. Ve druhém dějství pak přidali další dvě branky a gólman Ottawy Andrew Hammond si po 17 zápasech v NHL připsal první porážku v základní hrací době. Poprvé byl navíc střídán, když po pátém inkasovaném gólu přepustil místo Chrisi Driedgerovi, jenž si odbyl debut v soutěži.

Zaváhání Bostonu s Ottawou využila Florida, která i díky jedné asistenci Jaromíra Jágra vyhrála 4:1 v Torontu a na desátém místě ztrácí na oba celky už jen tři body. Senators však mají odehráno o jedno utkání méně.

Jágr je optimistou

Floridu nyní čeká série klíčových zápasů. V sobotu v Montrealu, v neděli v Ottawě a v úterý v Bostonu. Jaromír Jágr k nim hledí s optimismem. "Po výměně z New Jersey jsem tady zatím odehrál dvanáct zápasů a podle mého názoru jsme mohli všech dvanáct utkání vyhrát," řekl hvězdný útočník. S ním v sestavě Panteři sedmkrát vyhráli. "Máme velké hráče, dobře bruslíme a dokážeme si vytvořit tlak. Když budeme hrát naši hru, žádný soupeř to s námi nebude mít jednoduché. Máme to všechno ve svých rukou," uvedl Jágr.

Jediným českým hráčem, který v jedenácti čtvrtečních zápasech dal gól, byl Andrej Nestrašil. Čtyřiadvacetiletý útočník svou sedmou trefou v sezoně přispěl k výhře Caroliny 5:2 nad Pittsburghem.

NHL:

Boston - Anaheim 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 34. Spooner (Krejčí), 41. Eriksson (Krejčí) - 31. Maroon, 60. Perry, 64. Getzlaf. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Getzlaf (Anaheim), 2. Eriksson (Boston), 3. Perry (Anaheim).

Buffalo - Arizona 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 11. Ennis, 29. Ristolainen, 57. Gionta - 8. Szwarz, 32. Ekman-Larsson (Erat), 35. Moss, 61. Gagner. Střely na branku: 35:42. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. Ekman-Larsson (Arizona), 2. Gionta (Buffalo), 3. Gagner (Arizona).

NY Islanders - Los Angeles 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky: 26. Nielsen, 44. Boychuk - 31. Shore, 42. Toffoli, 56. Kopitar. Střely na branku: 27:37. Diváci: 16.170. Hvězdy utkání: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Halák (Islanders), 3. Quick (Los Angeles).

Washington - New Jersey 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 3. Alzner, 22. Fehr, 62. Niskanen - 35. Zajac (Eliáš), 60. Bernier. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Niskanen, 2. Fehr (oba Washington), 3. Zajac (New Jersey).

Carolina - Pittsburgh 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky: 6. E. Staal, 9. Murphy, 32. McClement, 35. Sjomin, 54. Nestrašil - 4. Sutter, 56. I. Cole. Střely na branku: 28:29. Diváci: 13.738. Hvězdy utkání: 1. E. Staal, 2. Ward, 3. Malone (všichni Carolina).

Vancouver - Colorado 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky: 41. Weber - 24. Iginla, 31. Tanguay, 33. Landeskog, 60. Mitchell. Střely na branku: 34:38. Diváci: 18.870. Hvězdy utkání: 1. Iginla, 2. O'Reilly (oba Colorado), 3. Weber (Vancouver).

Ottawa - NY Rangers 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)

Branky: 13. Lazar - 13. a 20. Kreider, 15. D. Boyle, 22. Zuccarello, 37. Glass. Střely na branku: 24:32. Diváci: 17.753. Hvězdy utkání: 1. Kreider, 2. Boyle, 3. Stepan (všichni Rangers).

Detroit - San Jose 4:6 (2:3, 0:0, 2:3)

Branky: 11. Jurčo, 12. Tatar, 44. Weiss, 48. Abdelkader - 45. a 59. Marleau (na druhou Hertl), 1. Vlasic, 10. Nieto, 17. Tierney, 41. Couture. Petr Mrázek odchytal za Detroit 39 minut, z 19 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta. Střely na branku: 34:30. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Marleau (San Jose), 2. Dekeyser (Detroit), 3. Couture (San Jose).

Tampa Bay - Nashville 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 20. Naměstnikov (Šustr), 34. B. Boyle - 4. Ribeiro, 5. Gaustad, 27. Santorelli. Střely na branku: 30:19. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Rinne (Nashville), 2. B. Boyle, 3. Paquette (oba Tampa Bay).

Winnipeg - Montreal 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky: 13. Byfuglien, 27. Scheifele, 30. Slater (Tlustý), 40. Wheeler, 53. Lowry (Frolík) - 27. Markov, 52. Gallagher. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 41 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,1 procenta. Střely na branku: 22:41. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. Pavelec, 2. Scheifele, 3. Slater (všichni Winnipeg).

Toronto - Florida 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky: 50. Carrick - 35. a 59. Pirri, 25. Huberdeau, 25. Kampfer (Jágr). Střely na branku: 25:28. Diváci: 18.831. Hvězdy utkání: 1. Pirri, 2. Barkov (oba Florida), 3. Carrick (Toronto).

3. Chicago 73 44 6 23 207:167 94
4. Minnesota 74 42 7 25 211:183 91
5. Winnipeg 75 39 12 24 212:197 90
6. Dallas 74 36 10 28 232:236 82
7. Colorado 74 34 12 28 200:206 80