Pavelec už si letos nezachytá. Koleno nevydrželo střet s Doanem

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 11. 2015 9:45
Reprezentační brankář Ondřej Pavelec bude po zranění kolena ze sobotního zápasu NHL proti Arizoně chybět hokejistům Winnipegu minimálně do konce roku.
Ondřej Pavelec.
Ondřej Pavelec. | Foto: Reuters

Winnipeg - Reprezentační brankář Ondřej Pavelec bude po zranění kolena ze sobotního zápasu NHL proti Arizoně chybět hokejistům Winnipegu minimálně do konce roku. Vedení Jets předpokládá, že by se osmadvacetiletá týmová jednička mohla do sestavy vrátit v lednu nebo v únoru.

"U gólmanů se doba zotavení odhaduje hůře než u ostatních, ale jeho absence se protáhne minimálně do ledna nebo února. Nevrátí se, dokud nebude stoprocentně fit," uvedl trenér Paul Maurice po pondělním utkání proti Coloradu, s nímž Jets prohráli 1:4. Místo Pavelce nastoupil do branky Michael Hutchinson, kterému kryl záda Connor Hellebuyck, povolaný z farmy.

Útočník Blake Wheeler označil Pavelcovo zranění za citelnou ztrátu. "Chytal velmi dobře. Do formy se dostal už v závěru minulé sezony, kdy nás dotáhl do play off, a myslím, že si tím zvedl sebevědomí. Bolí to, že jsme o něho přišli, ale důvěru máme i v další naše brankáře," řekl Wheeler.

Pavelcovi se v sobotu stala osudnou kolize se Shanem Doanem, jehož zákrok označili rozhodčí za nedovolený a kapitána Coyotes vyloučili. "Snažil jsem se hrát puk a ztratil jsem balanc. Rád bych řekl, že jsem do něho nevrazil schválně. Nebylo to úmyslné," omlouval se po utkání Doan.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy